Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Polskie Centrum w Playa del Carmen
 • Zapraszamy do świata Majów!
  Zapraszamy do świata Majów!

  Zapraszamy na Jukatan pełen miasta ukrytych w dżungli i zabytków pozostawionych przez tajemniczą cywilizację Indian Maya.

  Readmore
 • Zapraszamy na Karaiby!
  Zapraszamy na Karaiby!

  Zapraszamy na Karaiby, skrawek raju na Ziemi pełen słońca, białych plaż z krystalicznie czystym turkusowym morzem i tropikalną dżunglą pełną egzotycznych mieszkańców.

  Readmore
 • Zapraszamy do Meksyku!
  Zapraszamy do Meksyku!

  Zapraszamy do Meksyku; niezwykłego, pełnego tajemnic i zagadek. Miejsca gdzie przeszłość zderza się z teraźniejszością..

  Readmore
 • Zapraszamy na ziemie Azteków
  Zapraszamy na ziemie Azteków

  Zapraszamy na wycieczki fakultatywne do centralnego Meksyku, na ziemie Azteków pełną zabytków i niezwykłości.

  Readmore

Jesteś teraz:

Jukatan Express 

banerjukatanexpress

Coba - Chichen Itza - Cenota Ikkil - Skansen Maya

 

JEDEN dzień - DWA miasta majów - CZTERY atrakcje

Jeden z Siedmiu Współczesnych Cudów Świata - ruiny Chichen Itza. To miejsce, które na mapach największych cywilizacji na naszej planecie zajmuje specjalne miejsce. Na tej wycieczce odwiedzimy to najważniejsze miasto Majów na Jukatanie ale dzień rozpoczniemy od zwiedzania położonej w sercu dżungli Coby, która była największym ośrodkiem kultury Maya na półwyspie. Znajduje się tu najwyższa świątynia, która zachowała się do naszych czasów. Kolejnym przystankiem będzie mała społeczność indiańska Ahau Chooc, gdzie poznamy historię, kuchnię i elementy codziennego życia współczesnych mieszkańców Jukatanu. Następnie udamy się do cenoty Ikkil by zażyć orzeźwiającej kąpieli. Po  wizycie w cenocie i kąpieli posilimy się pysznym obiadem w pobliskiej restauracji, gdzie będzie można skosztować lokalnej kuchni.  Ostatnim punktem dnia będzie wizyta w słynnych ruinach Chichen Itza, wpisanych na listę Unesco. Po zwiedzaniu i poznaniu fascynującej historii tego miejsca przewidziany jest czas wolny. W Chichen Itza zakończymy naszą wycieczkę i udamy się w drogę powrotną do Państwa hoteli. W cenie wycieczki zawarte są wszelkie opłaty, bilety wstępu, podatki, transport w komfortowych, klimatyzowanych warunkach oraz wyżywienie w postaci lunchu i obiadu w formie bufetu.

cena

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  

Chichen Itza - jest chyba jednym z najbardziej fascynujących stanowisk archeologicznych na świecie. Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO niedawno również ogłoszona została  jednym z 7 nowych cudów świata! Ta ogromna twierdza Majów budowana była na przełomie niemal 1000 lat, a więc można tu zaobserwować doskonałe przykłady różnych stylów architektonicznych Majów. Zobaczyć należy: Boisko do gry w Pelote, Świątynie Kukulkana, Świętą Cenotę i wiele innych majestatycznych budowli. Dokładny opis tego miejsca w tym artykule: Chichen Itza . chichenitza
Coba - to wciąż jedno z najbardziej tajemniczych miast Majów. Pokryte nieprzebraną dżunglą wciąż skrywa wiele tajemnic. Jest, to również jedno z nielicznych miast majańskiej cywilizacji na Jukatanie, gdzie wciąż możliwa jest wspinaczka na najwyższą, 42 metrową piramidę Nohoch Mul. Nagrodą za pokonanie 120 stromych stopni jest widok, jaki roztacza się ze szczytu. Jest, to również jedyna szansa, by zobaczyć porośnięte gęstą dżunglą wzgórki kryjące we wnętrzu wciąż nie odsłonięte piramidy i świątynie, a także, by przekonać się, jak ogromne i wspaniałe było niegdyś to miasto. Coba piastuje miejsce trzecie w rankingu największych atrakcji Jukatanu. Więcej o Coba czytaj tutaj. coba

Skansen Maya - Jukatańscy Majowie z okolic Coba po środku zielonej dżungli stworzyli małą społeczność, która składa się z zaledwie dwóch rodzin mieszkających w drewnianych chatach pokrytych strzechą. Chcąc przybliży historię swojego ludu zgromadzili tam wiele przedmiotów i artefaktów związanych ze swoją przyszłością i swoim dziedzictwem. W skansenie można podejrzeć produkcję świetnej jakości hamaków tradycyjne pasieki oraz spróbować tradycyjnego jedzenia z półwyspu. Jest to podróż od zamierzchłych czasów aż do współczesności przez wieki panowania tej znamienitej cywilizacji.

skansenop
Cenota Ikkil - jest to najpopularniejsza i najliczniej odwiedzana cenota na całym Jukatanie. Jest, to cenota o charakterze otwartym o niezwykłej urodzie i głębokości. Wchodząc do środka przenoszą się Państwo do scenerii rodem z filmu Avatar. Niegdyś cenota znajdowała się na terenie starożytnego miasta Majów Chichen Itza i dla jego mieszkańców była najprawdopodobniej źródłem wody pitnej. Więcej o cenotach tutaj.

ikkil

 


 

Wycieczka zaczyna się wcześnie rano, tak, by udało się uniknąć popołudniowych tłumów w Coba oraz wysokich temperatur podczas zwiedzania Chichen Itza. Odbieramy Państwa w recepcji hotelu, w którym się Państwo znajdują lub z wcześniej umówionego, wybranego przez Państwa dowolnego miejsca. /sprawdź godzinę tutaj/ W samochodzie otrzymują Państwo lekki lunch w postaci słodkiej bułki, soku pomarańczowego oraz owocu na deser. Kiedy wszyscy uczestnicy są już na pokładzie samochód udaje się w kierunku ruin w Tulum. Podczas drogi przewodnik opowiada o Meksyku współczesnym i dawnym wyłącznie w języku polskim.

 

cobatulum

Przybliżony plan dnia:

 

7:30 - 8:50

Odbiory z hoteli wyjazd w kierunku Coba

 

9:30

Przejazd i zwiedzanie ruin w Coba. Ze względu na rozmiar strefy archeologicznej poruszamy się po dżungli rikszami zwanymi przez miejscowych limusina maya.  W programie zwiedzanie najważniejszych obiektów tej strefy czyli: Świątynia Nohoch Mul, boiska do gry w pelote, Kościół, Pałac, Obserwatorium, fragment drogi Sacbe oraz pięknie rzeźbione majańskie stele. Dla osób pozbawionych lęku wysokości istnieje możliwość wejścia na najwyższą na Jukatanie, 42 metrową piramidę  /sprawdź szczegóły w zakładce  > > > CENY I WARUNKI < < </. Coba to nie tylko starożytne budowle, ale także otaczająca miasto dżungla, wykorzystywana przez Majów od wieków jako apteka, miejsce schronienia i spiżarnia. Odkryjemy dla Państwa kilka tajemnic jukatańskiej selvy.

 

10:30

Przyjazd do skansenu Maya. Zwiedzanie małego wiejskiego muzeum, podglądanie życia współczesnych indian na Jukatanie. Możliwość zakupu lokalnych przypraw oraz wyrobów.

 

12:30

Przyjazd do cenoty Ikkil. Możliwość kąpieli podziwianie niezwykłego zjawiska w przyrodzie jakim są cenoty jukatańskie. Obiad

 

14:30

Przyjazd do Chichen Itza. Każdy z Państwa otrzymuje butelkę wody niegazowanej. Zwiedzanie Chichen Itza potrwa 1:30h do dwóch godzin. W planie mamy obejrzenie: największego w Mezoameryce Boiska do Gry w Pelote, Świątynia Kukulkana, Świątynia Jaguarów, Ołtarz planety Wenus, Świątynia Wojowników, Pałac Tysiąca Kolumn, Grobowiec Kapłana Osario, Obserwatorium Astronomiczne. O wszystkim na strefie archeologicznej po polsku opowiada Państwu przewodnik. Po zwiedzaniu 30 min. do jednej godziny wolnego czasu na zakup pamiątek oraz dodatkowe zdjęcia.

 

16:30

Przyjazd do Hoteli w Playa del Carmen

Uwaga:

Wymienione czasy są szacowane i mogą się różnić w zależności od natężenia ruchu i warunków pogodowych oraz niespodziewanego wydarzenia.

 Z uwagi na ograniczenia spowodowane pandemią do końca roku 2020 nie ma możliwości wejścia na piramidę Nohoch Mul


CENNIK WARUNKI - PROGRAM   Coba, Chichen Itza,  Cenota Ikkil, Skansen Maya

Kod QR - co to jest?
kod jukatanekspress

 

Warunki

 

Kiedy: zapytaj  o  termin ->  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gdzie: Pickup z Państwa hotelu -->  punkt docelowy Chichen Itza -->  przyjazd do Państwa hotelu

Dla kogo: od 6 - 101 lat

Jak długo: 10  godzin około.

Długość trasy: długa


 

 CENNIK

- cena podana jest w dolarach amerykańskich za osobę 

- istnieje możliwość płacenia euro lub dolarami kanadyjskimi wg bieżącego kursu

Wiek  uczestnika Plya del Carmen* Cancun **      
Dorosły 135 USD 135 USD
Dzieci 0 - 4 lat 13USD 13USD
Dzieci 4 - 11 lat 70 USD 70 USD

Grupy zorganizowane powyżej

10 osób dorosłych

125 USD   125 USD

 * przez Playa del Carmen rozumiane są wszystkie hotele od Puerto Morelos aż do Tulum np. Riu Tequila, Yucatan, Palace, Playacard; Grand Palladium, Grand Bahia, Barcelo Maya, Wyndham Vivia Maya, Azteca, Reef Resort i inne

** przez Cancun rozumiane są wszystkie hotele znajdujące sie w Cancun oraz na drodze z Cancun do Puerto Morelos np. Moon Palace i inne

 

CENNIK

Uwaga: przy zakupie więcej niż jednej wycieczka otrzymają Państwo zniżki


Cena zawiera:

 Przejazdy w komfortowych klimatyzowanych środkach transportu!

 Dwa pyszne posiłki w tym jeden w formie bufetu +  wody niegazowana bez limitu

  napoje do obiadu / napój chłodzący bezalkoholowy lub piwo, kawa i herbata

 Wszystkie opłaty, bilety wstępu, podatki ( Coba, Cenote Ikkil, Skansen Maya, riksze Coba Chichen Itza)!

 Opieka, komentarz  polsko języcznego przewodnika podczas trwania całej wycieczki!

 Opłata za filmowanie na terenie strefy Chichen Itza i Coba!

 

Cena nie zawiera:

 zwyczajowy napiwek dla kierowcy


Co zabrać na wycieczkę

 

Co powinniśmy mieć:

 wygodne buty (sandały, japonki, klapki)

    do wejścia na piramidę w Coba należy zabrać buty "z piętami". Mogą być to sandały lub buty sportowe

 strój kąpielowy i ręcznik (ten ostatni pożyczamy z hotelu)

 aparat fotograficzny, kamera (warto doładować baterie dzień wcześniej)

 czapka, chusta - coś, co będzie chroniło nas od słońca

 kremy, filtry UV, okulary przeciw słoneczne

 pieniądze na pamiątki, napój do obiadu i inne

 

 Co można mieć:

 foliowy płaszcz przeciw deszczowy

 maska i rurka do snurkelingu

 sweter, bluzę lub polar. Zwykle w Meksyku jest ciepło, ale w samochodach używamy klimatyzacji, którą ustawiona jest zwykle na 21 stopni. Czasem może się okazać, że komuś jest chłodno i, wtedy na pewno przyda się jakieś wierzchnie okrycie.

 środek na komary (przewodnik dysponuje)

 lekarstwa - jeżeli zażywamy lekarstwa warto je zabrać z hotelu

telefon komórkowy - warto mieć przy sobie telefon komórkowy, by w razie nagłych zdarzeń mieć kontakt z przewodnikiem. Proszę zapytać przewodnika o jego numer telefonu na początku wycieczki

 

Co możemy zostawić w hotelu:

 paszport, wizę, dokumenty (można zrobić kopie, a oryginaly zostawić w sejfie hotelowym)

 duże sumy pieniędzy warto zostawić w hotelowym sejfie 

 


      

 

Sian Ka'an Deluxe - Rezerwat Sian Ka'an

banner sian kaan

SIAN KA'AN DELUXE - Rezerwat Biosfery  Sian Ka'an

Wycieczka zaprojektowana dla ludzi, którzy cenią sobie przyrodę

Rezerwat Biosfery Sian Ka'an to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc pod względem przyrodniczym na całym półwyspie jukatańskim i na całych Karaibach. Występują tu liczne gatunki fauny i flory na lądzie w morzu oraz w lagunie słodkowodnej, którą wiedzie trasa naszej wycieczki. Przy odrobinie szczęścia można zaobserwować krokodyle, żółwie, delfiny, rozgwiazdy, manaty a wszystko w naturalnym środowisku. Na wycieczce również przewidziana jest kąpiel w naturalnym basenie morskim oddzielonym od fal barierową rafą koralową, na której wcześnie obywa się snoorkeling.  Wszystko kończy się obiadem na plaży w formie bufetu. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników przyrody i przygody. 

UWAGA: wycieczka w językach: angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim i włoskim.

Polski możliwy tylko dla grup zorganizowanych.

siankandeluxe                                  

150 USD

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Rezerwat Bio-Sfery Sian Ka'an - na południe od Tulum, rozciąga się na obszarze ponad pół miliona hektarów Rezerwat Bio-Sfery Sian Ka'an, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest, to ogromny obszar, największy chroniony obszar na Karaibach, na którym znajduje się dżungla nizinna, wiecznie podtopione lasy namorzynowe,  sawanny, jak również piękne rafy koralowe. Dom swój znalazły tu tysiące gatunków roślin, setki ptaków, kilka odmian dzikich kotów, małp oraz liczne gatunki gadów od krokodyli na żółwiach kończąc. Na terenie rezerwatu znajdują się ruiny 22 miast starożytnych Majów. Największe, najbardziej znane i dobrze zachowane, to Muyil. Więcej o Sian Ka'an czytaj tutaj

 

SianKan

 


 

Wycieczka zaczyna się rano. Odbieramy Państwa w recepcji hotelu, w którym się Państwo znajdują lub z ustalonego miejsca zbiórki. Kiedy wszyscy uczestnicy są już na pokładzie, samochód udaje się w kierunku  Tulum, gdzie znajduje się baza wycieczki. Po przegrupowaniu udajemy się w stronę Rezerwatu Biosfery Sian Ka'an przez słynną strefę hotelową w Tulum zwaną popularnie Boca Paila.

 

crocodiles-09Przybliżony plan dnia:

 

6:30 - 8:50

Pick-upy z hoteli wyjazd w kierunku Tulum

 

09:00

Przyjazd do Tulum gdzie znajduje się baza wycieczki. Porzegrupowanie i wyjazd w kierunku Laguny Champechen.

 

10:30

Po niespełna 10 km wyboistej i zakurzonej drogi pośrodku dżungli docieramy do naszego pięknego molo, na początku laguny Campechen. Tutaj przesiadamy się na typową szybką łódź rybacką, na której czekają na nas doświadczeni kapitanowie. Płyniemy ok 30 minut do wioski Punta Allen, przekraczając kanały namorzynowe, odkrywając wyjątkowe miejsca i szukając zwierząt, takich jak krokodyle, ptaki i może przy odrobinie szczęścia manaty.

 

11:30

Docieramy do wioski rybackiej Punta Allen, gdzie przesiadamy się na inną łódź, aby rozpocząć drugą część tej ekscytującej przygody: będziemy surfować po falach w poszukiwaniu delfinów, będziemy ścigać się z żółwiami morskimi czekając, by wynurzyły się obok naszej łodzi, będziemy snurkować z rurką na drugiej najdłuższej rafie barierowej na świecie i wreszcie zrelaksujemy się w prawdziwym raju, w naturalnym basenie morskim, zachwycając się jego kolorami. Ten rejs potrwa około 2 godziny do 3 godzin maksymalnie.

 

14:30

Lunch zostanie podany w lokalnej restauracji zlokalizowanej nad morzem w Punta Allen, w której od lipca do lutego można zjeść nie tylko smaczny bufet, ale także super świeżego homara, który właśnie wyłowiono! "(homar - dodatkowo płatne)
Zanim wrócimy do laguny, na której będzie czekał nasz kapitan, odwiedzimy wioskę. 15 minut spacer w miejscu, w którym ludzie wciąż żyją skromnie , korzystając z tego, co mogą znaleźć w morzu i dżungli, z dala od zgiełku społeczeństwa.

 

 14:30

Następnie nasz kapitan zabierze nas z powrotem przez lagunę do Laguny Campechen blisko wejścia do Biosfery. Stąd powrót do cywilizacji - Tulum.

 

Uwaga:

Wymienione czasy są szacowane i mogą się różnić w zależności od natężenia ruchu i warunków pogodowych oraz niespodziewanego wydarzenia.

Godziny powrotu do hoteli jest zależna od odległości hoteli od Tulum


 

CENNIK WARUNKI - PROGRAM    Sian Ka'an Deluxe

 

Warunki:

 

UWAGA: wycieczka w językach: angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim i włoskim.

Polski możliwy tylko dla grup zorganizowanych.

Kiedy: Codziennie - Skontaktuj się z nami w sprawie najbliższego terminu. Grupy zorganizowane w dowolnym ustalonym terminie.

Gdzie: Pickup z Państwa hotelu -->  punkt docelowy Punta Alen  -->  przyjazd do Państwa hotelu

Dla kogo: od BO - 101 lat

Jak długo: 10 godzin około.

Długość trasy: krótka

 


 

 CENNIK

- cena podana jest w dolarach amerykańskich za osobę 

- istnieje możliwość płacenia euro lub dolarami kanadyjskimi wg bieżącego kursu

Wiek  uczestnika Plya del Carmen* Cancun **      
Dorosły 150 USD 180 USD
Dzieci 0 - 5 lat 150 USD 150 USD
Dzieci 5 - 11 lat 140 USD 150 USD

Grupy zorganizowane powyżej

10 osób dorosłych

140 USD   150 USD

 * przez Playa del Carmen rozumiane są wszystkie hotele od Tulum aż do Playa del Carmen np. Riu Tequila, Yucatan, Palace, Playacard; Grand Palladium, Grand Bahia, Barcelo Maya, Wyndham Vivia Maya, Azteca, Reef Resort i inne

** przez Cancun rozumiane są wszystkie hotele znajdujące się w Cancun oraz na drodze z Cancun do Playa del Carmen np. Moon Palace. Iberostar Paraiso RoyalTon, Paraiso, Prince i inne

 


Isntnieje możliwość zorganizowania tej wycieczki w Opcji VipJest, to opcja bez udziału dodatkowych uczestników tzw. grupa zamknięta. Skontaktuj się z naszym biurem w celu ustalenia szczegółów.


 

Cena zawiera:

 Przejazdy w komfortowych, klimatyzowanych środkach transportu!

 Jeden pyszny posiłek + butelka wody mineralnej nie gazowanej lub sok przekąski typu ciastka i quesadillas!

 Wszystkie opłaty, bilety wstępu, podatki (Sian Ka'an, rezerwat Sian Ka'an, łódka)!

 

 

Cena nie zawiera:

 zwyczajowy napiwek dla kierowcy i przewodnika

 


Co zabrać na wycieczkę

 

Co powinniśmy mieć:

 wygodne buty (sandały, japonki, klapki) 

 strój kąpielowy i ręcznik (ten ostatni pożyczamy z hotelu)

 aparat fotograficzny, kamera (warto doładować baterie dzień wcześniej)

 czapka, chusta - coś, co będzie chroniło nas od słońca

 kremy, filtry UV, okulary przeciw słoneczne

 pieniądze na pamiątki, napój do obiadu i inne

 

 Co można mieć:

 foliowy płaszcz przeciw deszczowy

 maska i rurka do snurkelingu

sweter, bluzę lub polar. Zwykle w Meksyku jest ciepło, ale w samochodach używamy klimatyzacji, która ustawiona jest zwykle na 21 stopni. Czasem może się okazać, że komuś jest chłodno i, wtedy na pewno przyda się jakieś wierzchnie okrycie.

 środek (repelent) na komary (biodegradowalny!)

 krem z filtrem  (biodegradowalny!)

 czapka z daszkiem, ciemne okulary

 lekarstwa - jeżeli zażywamy lekarstwa warto je zabrać z hotelu

telefon komórkowy - warto mieć przy sobie telefon komórkowy, by w razie nagłych zdarzeń mieć kontakt z przewodnikiem. Proszę zapytać przewodnika o jego numer telefonu na początku wycieczki

 

Co możemy zostawić w hotelu:

 paszport, wizę, dokumenty (można zrobić kopie a oryginały zostawić w sejfie hotelowym)

 duże sumy pieniędzy warto zostawić w hotelowym sejfie 

 

Odpady z tworzyw sztucznych stanowią ogromne zagrożenie dla naszego zdrowia dla naszego środowiska i naszych przyjaciół zwierząt! Codziennie na całym świecie używa się 100 milionów plastikowych butelek !! Pomóż nam zmniejszyć ilość śmieci! Uzupełniaj swoją butelkę wodą nie sięgaj po nową!!


 

 

 

 korona KORONA JUKATANU jeden DZIEŃ trzy MIASTA
korona front

 PIERWSZA OFERTA NA POLSKIM RYNKU!

NAPÓJ DO OBIADU I POZWOLENIE NA FILMOWANIE W CENIE WYCIECZKI

Wycieczka Korona Jukatana przeznaczona jest dla niecierpliwych lub dla osób, które przylatują do Meksyku tylko na tydzień a chciałyby zobaczyć wszystkie strefy archeologiczne ważne dla kultury Maya znajdujące się na półwyspie jukatańskim. Odwiedzimy Chichen Itze; jeden z 7 Współczesnych Cudów Świata, Tulum miasto portowe malowniczo położone przy jednej z najpiękniejszych plaż świata i Coba największy ośrodek zaszyty w zielonej dżungli półwyspu. Proszę dodać do tego jeszcze kąpiel w cenocie Ikkil i mamy przed sobą dzień pełen przygód. Wycieczka prowadzi polski przewodnik na stałe mieszkający w Meksyku, wyłącznie w języku polskim. Zapewniamy również pełne wyżywienie, komfortowe przejazdy oraz zwiedzanie bez pośpiechu.  

czytaj więcej...

Tulum-Coba-Cenota - Skansen - Royal

cobapano

Tulum - Coba - Cenote Choo-Ha - Skansen Maya

 

Wycieczka zaprojektowana dla ludzi, którzy cenią sobie komfort

Jest, to wycieczka bez długich, uciążliwych przejazdów o bardzo  bogatym programie zarówno dla miłośników natury, przyrody, jak i fascynatów historii. Odwiedzamy w jednym dniu cztery niezwykłe miejsca. Tulum najpiękniej położone portowe miasto Majów dysponujące plażą, która pojawia się w rankingach najpiękniejszych plaż świata na czołowych miejscach. Coba  - największe miasto Majów na Jukatanie ukryte w sercu dżungli. Piękną cenotę imponującą swoim rozmiarem i urodą oraz skansen indiański gdzie zapoznamy się z fascynującą historią Majów.  Zapraszamy Państwa do odwiedzenia z nami tych magicznych miejsc. Wycieczka prowadzona jest przez polskiego przewodnika, na stałe mieszkającego w Meksyku wyłącznie w języku polskim. Zapewniamy również pełne wyżywienie, komfortowe przejazdy oraz zwiedzanie bez pośpiechu.

cobtul

125 USD

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  

Tulum - niegdyś nosiło nazwę Zama, czyli Miejsce Wschodzącego Słońca bądź Świt. Jest, to bez wątpienia jedno z najpiękniej położonych miast Majów. Zbudowane na skraju klifu roztacza spektakularne widoki na brzegi turkusowego morza Karaibskiego. Ale nie tylko, to stanowi o wyjątkowości tego miasta. To właśnie Tulum było miejscem, gdzie majańska elita spędzała czas. Miasto, które w momencie przybycia konkwistadorów wciąż kwitło i zachwycało swą potęgą. I mimo upływu stuleci Tulum nadal zachwyca i piastuje miejsce drugie w rankingu największych atrakcji Jukatanu. Więcej o Tulum czytaj tutaj. tulum
Coba - to wciąż jedno z najbardziej tajemniczych miast Majów. Pokryte nieprzebraną dżunglą wciąż skrywa wiele tajemnic. Jest, to również jedno z nielicznych miast majańskiej cywilizacji na Jukatanie, gdzie wciąż możliwa jest wspinaczka na najwyższą, 42 metrową piramidę Nohoch Mul. Nagrodą za pokonanie 120 stromych stopni jest widok, jaki roztacza się ze szczytu. Jest, to również jedyna szansa, by zobaczyć porośnięte gęstą dżunglą wzgórki kryjące we wnętrzu wciąż nie odsłonięte piramidy i świątynie, a także, by przekonać się, jak ogromne i wspaniałe było niegdyś to miasto. Coba piastuje miejsce trzecie w rankingu największych atrakcji Jukatanu. Więcej o Coba czytaj tutaj. coba

Skansen Maya - Jukatańscy Majowie z okolic Coba po środku zielonej dżungli stworzyli małą społeczność, która składa się z zaledwie dwóch rodzin mieszkających w drewnianych chatach pokrytych strzechą. Chcąc przybliży historię swojego ludu zgromadzili tam wiele przedmiotów i artefaktów związanych ze swoją przyszłością i swoim dziedzictwem. W skansenie można podejrzeć produkcję świetnej jakości hamaków tradycyjne pasieki oraz spróbować tradycyjnego jedzenia z półwyspu. Jest to podróż od zamierzchłych czasów aż do współczesności przez wieki panowania tej znamienitej cywilizacji.

skansenop
Cenota Choo Ha - Położona 10 minut od Coba; jej nazwa oznacza "kapanie wody", ponieważ wewnątrz słychać właśnie dźwięk kapiącej wody, krystalicznie czystą przefiltrowaną przez wiele warstw gleby i skały. Cenota zachwyca przede wszystkim stalaktytowymi formacjami, które zdają się być na wyciągnięcie ręki. Każdy, kto chce przekonać się o pięknie tego miejsca musi pokonać prowadzące do wnętrza groty schody o długości 12 metrów. Po środku cenoty znajduje się wyspa wokół, której można pływać w orzeźwiającej wodzie o temperaturze 24 stopni Celsjusza. Więcej o cenotach czytaj tutaj.

cenotachooha2

 


 

Wycieczka zaczyna się wcześnie rano, tak, by udało się uniknąć popołudniowych tłumów w Tulum oraz wysokich temperatur podczas zwiedzania tej popularnej strefy archeologicznej. Odbieramy Państwa w recepcji hotelu, w którym się Państwo znajdują lub z wcześniej umówionego, wybranego przez Państwa dowolnego miejsca. /sprawdź godzinę tutaj/ W samochodzie otrzymują Państwo lekki lunch w postaci słodkiej bułki, soku pomarańczowego oraz owocu na deser. Kiedy wszyscy uczestnicy są już na pokładzie samochód udaje się w kierunku ruin w Tulum. Podczas drogi przewodnik opowiada o Meksyku współczesnym i dawnym wyłącznie w języku polskim.

 

cobatulum

Przybliżony plan dnia:

 

7:30 - 8:50

Pick-upy z hoteli wyjazd w kierunku Tulum

 

09:00

Przyjazd do Tulum. Każdy z Państwa otrzymuje butelkę wody niegazowanej. Następnie przejeżdżamy wewnętrznym środkiem transportu do ruin w Tulum położonych około 700 m od parkingu. Zwiedzanie miasta - zobaczymy: Dom nad Cenotą, Świątynia Fresków, Świątynia Boga Wiatru, Świątynia Steli, Zamek, Świątynia Zstępującego Boga, Pałac, Dom Kolumn, Świątynia Fresków i inne. Przewidziany jest czas wolny na zejście na plażę oraz dodatkowe zdjęcia; ok 20 min.

 

12:00

Przyjazd do cenoty Choo Ha

 

13:00

Przyjazd do skansenu Maya. Zwiedzanie małego wiejskiego muzeum, podglądanie życia współczesnych indian na Jukatanie. Możliwość zakupu lokalnych przypraw oraz wyrobów.

 

14:00

Obiad typu bufet w Coba. Możliwość spróbowania miejscowego przysmaku, wołowiny lub kurczaka Pibil przygotowywanej w specjalnym piecu pod ziemią.

 

15:00

Przejazd i zwiedzanie ruin w Coba. Ze względu na rozmiar strefy archeologicznej poruszamy się po dżungli rikszami zwanymi przez miejscowych limusina maya.  W programie zwiedzanie najważniejszych obiektów tej strefy czyli: Świątynia Nohoch Mul, boiska do gry w pelote, Kościół, Pałac, Obserwatorium, fragment drogi Sacbe oraz pięknie rzeźbione majańskie stele. Dla osób pozbawionych lęku wysokości istnieje możliwość wejścia na najwyższą na Jukatanie, 42 metrową piramidę  /sprawdź szczegóły w zakładce  > > > CENY I WARUNKI < < </. Coba to nie tylko starożytne budowle, ale także otaczająca miasto dżungla, wykorzystywana przez Majów od wieków jako apteka, miejsce schronienia i spiżarnia. Odkryjemy dla Państwa kilka tajemnic jukatańskiej selvy.

 

17:30

Przyjazd do Hoteli w Playa del Carmen

Uwaga:

Wymienione czasy są szacowane i mogą się różnić w zależności od natężenia ruchu i warunków pogodowych oraz niespodziewanego wydarzenia.

 Z uwagi na ograniczenia spowodowane pandemią do końca roku 2020 nie ma możliwości wejścia na piramidę Nohoch Mul


CENNIK WARUNKI - PROGRAM   Tulum, Coba, Cenota, Skansen - Royal

Kod QR - co to jest?
Coba-Tulum

 

Warunki

 

Kiedy: zapytaj nas o inny termin -> -> Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gdzie: Pickup z Państwa hotelu -->  punkt docelowy Coba -->  przyjazd do Państwa hotelu

Dla kogo: od 4 - 101 lat

Jak długo: 9 godzin około.

Długość trasy: krótka


 

 CENNIK

- cena podana jest w dolarach amerykańskich za osobę 

- istnieje możliwość płacenia euro lub dolarami kanadyjskimi wg bieżącego kursu

Wiek  uczestnika Plya del Carmen* Cancun **      
Dorosły 125 USD 135 USD
Dzieci 0 - 5 lat GRATIS! GRATIS!
Dzieci 5 - 11 lat 75 USD 85 USD

Grupy zorganizowane powyżej

10 osób dorosłych

120 USD   120 USD

 * przez Playa del Carmen rozumiane są wszystkie hotele od Puerto Morelos aż do Tulum np. Riu Tequila, Yucatan, Palace, Playacard; Grand Palladium, Grand Bahia, Barcelo Maya, Wyndham Vivia Maya, Azteca, Reef Resort i inne

** przez Cancun rozumiane są wszystkie hotele znajdujące sie w Cancun oraz na drodze z Cancun do Puerto Morelos np. Moon Palace i inne

 

CENNIK

Uwaga przy zakupie więcej niż jedna wycieczka otrzymają Państwo zniżki


Cena zawiera:

 Przejazdy w komfortowych klimatyzowanych środkach transportu!

 Dwa pyszne posiłki w tym jeden w formie bufetu + butelka wody mineralnej nie gazowanej!

  napoje do obiadu / napój chłodzący bezalkoholowy lub piwo, kawa i herbata

 Wszystkie opłaty, bilety wstępu, podatki (Tulum, Coba, Cenote Choo Ha, Skansen Maya, riksze Coba)!

 Opieka, komentarz  polsko języcznego przewodnika podczas trwania całej wycieczki!

 Opłata za filmowanie na terenie strefy Tulum i Coba!

 

Cena nie zawiera:

 zwyczajowy napiwek dla kierowcy


Co zabrać na wycieczkę

 

Co powinniśmy mieć:

 wygodne buty (sandały, japonki, klapki)

    do wejścia na piramidę w Coba należy zabrać buty "z piętami". Mogą być to sandały lub buty sportowe

 strój kąpielowy i ręcznik (ten ostatni pożyczamy z hotelu)

 aparat fotograficzny, kamera (warto doładować baterie dzień wcześniej)

 czapka, chusta - coś, co będzie chroniło nas od słońca

 kremy, filtry UV, okulary przeciw słoneczne

 pieniądze na pamiątki, napój do obiadu i inne

 

 Co można mieć:

 foliowy płaszcz przeciw deszczowy

 maska i rurka do snurkelingu

 sweter, bluzę lub polar. Zwykle w Meksyku jest ciepło, ale w samochodach używamy klimatyzacji, którą ustawiona jest zwykle na 21 stopni. Czasem może się okazać, że komuś jest chłodno i, wtedy na pewno przyda się jakieś wierzchnie okrycie.

 środek na komary (przewodnik dysponuje)

 lekarstwa - jeżeli zażywamy lekarstwa warto je zabrać z hotelu

telefon komórkowy - warto mieć przy sobie telefon komórkowy, by w razie nagłych zdarzeń mieć kontakt z przewodnikiem. Proszę zapytać przewodnika o jego numer telefonu na początku wycieczki

 

Co możemy zostawić w hotelu:

 paszport, wizę, dokumenty (można zrobić kopie, a oryginaly zostawić w sejfie hotelowym)

 duże sumy pieniędzy warto zostawić w hotelowym sejfie 

 


      

 

 

Korona Jukatanu

baner korona

Chichen Itza Tulum - Coba - Cenote Ikkil 

 

Wycieczka zaprojektowana dla niecierpliwych

Ten dzień pełen atrakcji, skomponowany przez MezoMaya Travel, daje Państwu szansę, aby zobaczyć trzy najważniejsze strefy archeologiczne na półwyspie jukatańskim jednego dnia! Tulum - port Majów położony nad jedną z najpiękniejszych plaż świata. Coba - największe miasto Majów, które zwiedzimy poruszając się rikszami przez dżunglę. Otwarte przestrzenie religijnej stolicy Majów Chichen Itzy, będącej jednym z 7 Współczesnych Cudów Świata. Proszę dodać do tego kąpiel w orzeźwiających wodach cenoty Ikkil, pyszny lunch w formie bufetu oraz polskojęzycznego przewodnika na stałe mieszkającego w Meksyku i mamy gotowy przepis na udany dzień pełen przygód, historii i dzikiej przyrody. Zapraszamy

koronaart

165 USD

 


 
Tulum - niegdyś nosiło nazwę Zama, czyli Miejsce Wschodzącego Słońca bądź Świt. Jest, to bez wątpienia jedno z najpiękniej położonych miast Majów. Zbudowane na skraju klifu roztacza spektakularne widoki na brzegi turkusowego morza Karaibskiego. Ale nie tylko, to stanowi o wyjątkowości tego miasta. To właśnie Tulum było miejscem, gdzie majańska elita spędzała czas. Miasto, które w momencie przybycia konkwistadorów wciąż kwitło i zachwycało swą potęgą. I mimo upływu stuleci Tulum nadal zachwyca i piastuje miejsce drugie w rankingu największych atrakcji Jukatanu. Więcej o Tulum czytaj tutaj. tulum

Chichen Itza - jest chyba jednym z najbardziej fascynujących stanowisk archeologicznych na świecie. Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO niedawno również ogłoszona została  jednym z 7 nowych cudów świata! Ta ogromna twierdza Majów budowana była na przełomie niemal 1000 lat, a więc można tu zaobserwować doskonałe przykłady różnych stylów architektonicznych Majów. Zobaczyć należy: Boisko do gry w Pelote, Świątynie Kukulkana, Świętą Cenotę i wiele innych majestatycznych budowli. Dokładny opis tego miejsca w tym artykule: Chichen Itza .

chichenitza

Cenota Ikkil - jest to najpopularniejsza i najliczniej odwiedzana cenota na całym Jukatanie. Jest, to cenota o charakterze otwartym o niezwykłej urodzie i głębokości. Wchodząc do środka przenoszą się Państwo do scenerii rodem z filmu Avatar. Niegdyś cenota znajdowała się na terenie starożytnego miasta Majów Chichen Itza i dla jego mieszkańców była najprawdopodobniej źródłem wody pitnej. Więcej o cenotach tutaj.

ikkil

Coba - to wciąż jedno z najbardziej tajemniczych miast Majów. Pokryte nieprzebraną dżunglą wciąż skrywa wiele tajemnic. Jest, to również jedno z nielicznych miast majańskiej cywilizacji na Jukatanie, gdzie wciąż możliwa jest wspinaczka na najwyższą, 42 metrową piramidę Nohoch Mul. Nagrodą za pokonanie 120 stromych stopni jest widok, jaki roztacza się ze szczytu. Jest, to również jedyna szansa, by zobaczyć porośnięte gęstą dżunglą wzgórki kryjące we wnętrzu wciąż nie odsłonięte piramidy i świątynie, a także, by przekonać się, jak ogromne i wspaniałe było niegdyś to miasto. Coba piastuje miejsce trzecie w rankingu największych atrakcji Jukatanu. Więcej o Coba czytaj tutaj.

coba

 

 


 

Wycieczka zaczyna się wcześnie rano, tak, by udało się uniknąć popołudniowych tłumów w Chichen Itza oraz wysokich temperatur podczas porannego zwiedzania Tulum. Odbieramy Państwa w recepcji hotelu, w którym się Państwo znajdują lub z wcześniej umówionego, wybranego przez Państwa dowolnego miejsca. /sprawdź godzinę tutaj/. Kiedy wszyscy uczestnicy są już na pokładzie samochód udaje się w kierunku ruin w Tulum, czyli w kierunku południowej części Jukatan, następnie zmieniamy kierunek i ruszamy na zachód do Coba i Chichen Itza. Podczas drogi przewodnik opowiada o Meksyku współczesnym i dawnym wyłącznie w języku polskim. W samochodzie otrzymują Państwo lekki lunch w postaci słodkiej bułki, soku pomarańczowego oraz owocu na deser.


31esc000Przybliżony plan dnia:

4:30 - 7:30

Pick-upy z hoteli wyjazd w kierunku Tulum

 

08:00

Przyjazd do Tulum. Każdy z Państwa otrzymuje butelkę wody niegazowanej. Następnie przejeżdżamy wewnętrznym środkiem transportu do ruin w Tulum położonych około 700 m od parkingu. Zwiedzanie miasta - zobaczymy: Dom nad Cenotą, Świątynia Fresków, Świątynia Boga Wiatru, Świątynia Steli, Zamek, Świątynia Zstępującego Boga, Pałac, Dom Kolumn, Świątynia Fresków i inne. 

11:00

 Przejazd i zwiedzanie ruin w Coba. Ze względu na rozmiar strefy archeologicznej poruszamy się po dżungli rikszami zwanymi przez miejscowych limusina maya.  W programie zwiedzanie najważniejszych obiektów tej strefy czyli: Świątynia Nohoch Mul, boiska do gry w pelote, Kościół, Pałac, Obserwatorium, fragment drogi Sacbe oraz pięknie rzeźbione majańskie stele. Dla osób pozbawionych lęku wysokości istnieje możliwość wejścia na najwyższą na Jukatanie, 42 metrową piramidę /sprawdź szczegóły w zakładce  > > > CENY I WARUNKI < < </. Coba to nie tylko starożytne budowle, ale także otaczająca miasto dżungla, wykorzystywana przez Majów od wieków jako apteka, miejsce schronienia i spiżarnia. Odkryjemy dla Państwa kilka tajemnic jukatańskiej selvy.

 

14:00

Przyjazd do cenoty Ikkil. Możliwość kąpieli podziwianie niezwykłego zjawiska w przyrodzie jakim są cenoty jukatańskie.

 

14:30

Obiad typu bufet w restauracji nad cenotą Ikkil

15:30

Przyjazd do Chichen Itza. Każdy z Państwa otrzymuje butelkę wody niegazowanej. Zwiedzanie Chichen Itza potrwa 1:30h do dwóch godzin. W planie mamy obejrzenie: jednego z największych w Mezoameryce boisk do Gry w Pelote, Świątynia Kukulkana, Świątynia Jaguarów, Ołtarz planety Wenus, Świątynia Wojowników, Pałac Tysiąca Kolumn, Grobowiec Kapłana Osario. O wszystkim na strefie archeologicznej po polsku opowiada Państwu przewodnik. Po zwiedzaniu 30 minut wolnego czasu na zakup pamiątek oraz dodatkowe zdjęcia.

20:00-22:00

Przyjazd do Hoteli w Playa del Carmen i Cancun

Uwaga:

Wymienione czasy są szacowane i mogą się różnić w zależności od natężenia ruchu i warunków pogodowych oraz niespodziewanego wydarzenia oraz usytuowania hoteli.

 Z uwagi na ograniczenia spowodowane pandemią do końca roku 2020 nie ma możliwości wejścia na piramidę Nohoch Mul w Cobie


 

CENNIK WARUNKI - PROGRAM   Korona Jukatanu

Kod QR - co to jest?
chichen98

Warunki

Kiedy: sobota -> lub inny termin Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gdzie: Pickup z Państwa hotelu -->  punkt docelowy Chichen Itza -->  przyjazd do Państwa hotelu

Dla kogo: od 10 - 101 lat

Jak długo: 13-16 godzin około.

Długość trasy: bardzo długa

 


 

 CENNIK

- cena podana jest w dolarach amerykańskich za osobę 

- istnieje możliwość płacenia kartą płatniczą, euro lub dolarami kanadyjskimi wg bieżącego kursu

Wiek  uczestnika Plya del Carmen* Cancun **      
Dorosły 165 USD 175 USD
Dzieci 0 - 3 lat ------ ------
Dzieci 3 - 11 lat 85 USD 95 USD

Grupy zorganizowane powyżej

10 osób dorosłych

150 USD   150 USD

 

 

 

 

 

 

 

 

* przez Playa del Carmen rozumiane są wszystkie hotele od Puerto Morelos aż do Tulum np. Riu Tequila, Yucatan, Palace, Playacard; Grand Palladium, Grand Bahia, Barcelo Maya, Wyndham Vivia Maya, Iberostar, Azteca, Reef Resort i inne

** przez Cancun rozumiane są wszystkie hotele znajdujące sie w Cancun oraz na drodze z Cancun do Puerto Morelos np. Moon Palace i inne

 

Cena zawiera:

 Przejazdy w komfortowych klimatyzowanych środkach transportu!

 Dwa pyszne posiłki w tym jeden w formie bufetu +  woda mineralna nie gazowana bez limitu!

  napoje do obiadunapój chłodzący bezalkoholowy lub piwo, kawa i herbata

 Wszystkie opłaty, bilety wstępu, podatki (Chichen Itza, Ikkil, Tulum, Coba)

 Opieka, komentarz  polsko języcznego przewodnika podczas trwania całej wycieczki!

Opłata za filmowanie na terenie stref archeologicznych

 

 

Cena nie zawiera:

 zwyczajowy napiwek dla kierowcy 

 

OPCJA VIP

Istnieje możliwość przeprowadzenia wycieczki w opcji bez innych uczestników. Może, to być wycieczka dla dowolnej ilości osób. Zapytaj nas o cenę Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


 

Co zabrać na wycieczkę

 

Co powinniśmy mieć:

 wygodne buty (sandały, buty spoortowe)

do wejścia na piramidę w Coba należy zabrać buty "z piętami". Mogą być to sandały lub buty sportowe

 strój kąpielowy i ręcznik (ten ostatni pożyczamy z hotelu)

 aparat fotograficzny, kamera (warto doładować baterie dzień wcześniej)

 czapka, chusta - coś, co będzie chroniło nas od słońca

 kremy, filtry UV, okulary przeciw słoneczne

 pieniądze na pamiątki, napój do obiadu i inne

 

 Co można mieć:

 foliowy płaszcz przeciw deszczowy

 maska i rurka do snurkelingu

 sweter, bluzę lub polar. Zwykle w Meksyku jest ciepło, ale w samochodach używamy klimatyzacji, która ustawiona jest zwykle na 21 stopni. Czasem może się okazać, że komuś jest chłodno i, wtedy na pewno przyda się jakieś wierzchnie okrycie.

 środek na komary (przewodnik dysponuje)

 lekarstwa - jeżeli zażywamy lekarstwa warto je zabrać z hotelu

telefon komórkowy - warto mieć przy sobie telefon komórkowy, by w razie nagłych zdarzeń mieć kontakt z przewodnikiem. Proszę zapytać przewodnika o jego numer telefonu na początku wycieczki

 

Co możemy zostawić w hotelu:

 paszport, wizę, dokumenty (można zrobić kopie, a oryginały zostawić w sejfie hotelowym)

 duże sumy pieniędzy warto zostawić w hotelowym sejfie 

 

 


 

 

 

 

 

 

Podkategorie

Eco Toury!

Sian kaan

Rezerwat Biosfery Sian Ka'an

Ruiny miast Majów w scenerii dzikiej przyrody.

Czytaj więcej...

Rio Lagartos

Rezerwat Biosfery Rio Lagartos

Miejsce krokodyli i pieknego ptactwa w zasięgu ręki.

Czytaj więcej... 

Celestun

Rezerwat Biosfery Celestun

Różowe Flamingi i namorzynowe lasy.

Czytaj więcej...

Nurkowanie i Snurkowanie

nurmorze

Nurkowanie Ocean

Zapraszamy do nurkowania w Morzu Karaibskim

Czytaj więcej...

nurcenote

Nurkowanie Cenoty

Podziemny, wodny świat Yucatanu z MezoMaya Travel.

Czytaj wiecej...

nursnorkel

Ultimate Snoorkel

Zwiedzaj i podziwiaj z nami rafę koralową i cenoty

Czytaj więcej...

Objazdówki i Pielgrzymki

objazd1

Łowcy Smaków 15 dni

Kulinarna wędrówka przez Meksyk z pikantną salsą w rytmie salsy.

Czytaj więcej...

objazd3

Pielgrzymki Po Meksyku

Zapraszamy do podróży i modlitwy.

Czytaj więcej... 

objazd2

Wycieczki Objazdowe

Oferta wycieczek objazdowych po Meksyku

Czytaj więcej...

redtube

hd porn

bokep

indo bokep

daily hd porn

porno pornici xxx video