Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Polskie Centrum w Playa del Carmen
 • Zapraszamy do świata Majów!
  Zapraszamy do świata Majów!

  Zapraszamy na Jukatan pełen miasta ukrytych w dżungli i zabytków pozostawionych przez tajemniczą cywilizację Indian Maya.

  Readmore
 • Zapraszamy na Karaiby!
  Zapraszamy na Karaiby!

  Zapraszamy na Karaiby, skrawek raju na Ziemi pełen słońca, białych plaż z krystalicznie czystym turkusowym morzem i tropikalną dżunglą pełną egzotycznych mieszkańców.

  Readmore
 • Zapraszamy do Meksyku!
  Zapraszamy do Meksyku!

  Zapraszamy do Meksyku; niezwykłego, pełnego tajemnic i zagadek. Miejsca gdzie przeszłość zderza się z teraźniejszością..

  Readmore
 • Zapraszamy na ziemie Azteków
  Zapraszamy na ziemie Azteków

  Zapraszamy na wycieczki fakultatywne do centralnego Meksyku, na ziemie Azteków pełną zabytków i niezwykłości.

  Readmore

Jesteś teraz:

Pielgrzymka od wybrzeża do wybrzeża / 14 dni

 

"Mexico siempre field" - "Meksyk zawsze wierny", to słowa Papieża Jana Pawła II, który sparafrazował słowa niegdyś wypowiedziane do Polaków. Sentencja ta nawiązuje do nie zawsze łatwych dziejów tych dwóch krajów, które dzieli odległość kilometrów, ale łączy nieustanne dążenie do wolności. Z meksykanami łączy nas również wiara, którą tu w Meksyku otoczeni jesteśmy na każdym kroku. Jest to wiara w tego samego Boga, lecz nieco inna od naszej, pełna synkretycznego przenikania wierzeń indiańskich, często wiara dla nas szokująca i zaskakująca. By zrozumieć trzeba to zobaczyć, dotknąć tego i doświadczyć. Zapraszamy na pielgrzymkę łączącą dwa wybrzeża, dwie kultury i dwa światy. 

 

Pielgrzymka od wybrzeża do wybrzeża / 14 dni

 

"Mexico siempre field" - "Meksyk zawsze wierny", to słowa Papieża Jana Pawła II, który sparafrazował słowa niegdyś wypowiedziane do Polaków. Sentencja ta nawiązuje do nie zawsze łatwych dziejów tych dwóch krajów, które dzieli odległość kilometrów, ale łączy nieustanne dążenie do wolności. Z meksykanami łączy nas również wiara, którą tu w Meksyku otoczeni jesteśmy na każdym kroku. Jest to wiara w tego samego Boga, lecz nieco inna od naszej, pełna synkretycznego przenikania wierzeń indiańskich, często wiara dla nas szokująca i zaskakująca. By zrozumieć trzeba to zobaczyć, dotknąć tego i doświadczyć. Zapraszamy na pielgrzymkę łączącą dwa wybrzeża, dwie kultury i dwa światy. 

 

Program pielgrzymki

 

Dzień 1: Miasto Meksyk

Odbiór na międzynarodowym lotnisku Benito Juareza w mieście Meksyk. Transfer do hotelu i kolacja.

 

Dzień 2:  Miasto Meksyk - Guadalupe

Po śniadaniu udajemy się szlakiem miejsc religijnych, zwiedzamy Bazylikę Matki Boskiej w Guadelupe patronki Meksyku oraz cały znadujący się tam kompleks świątyń i kaplic. Czas wolny na kontemplacje, modlitwę i dla chętnych zakupy pamiątek. Odwiedzimy również muzeum Guadalupańskie, które zebrało największą kolekcje pamiątek Maryjnych na świecie. Powrót do hotelu i kolacja.

Msza Święta: Bazylika nowa w Guadalupe przed wizerunkiem Matki Boskiej z Guadalupe w jednej z kaplic górnych lub w miarę możliwości przed ołtarzem głównym.

 

Dzień 3:  Miasto Meksyk - Zocalo - Muzeum Antropologiczne - Xochimilko

Po śniadaniu udajemy się na zwiedzanie największych atrakcji miasta Meksyk, w tym: Zacolo, Pałac Narodowy, Katedra Metropolitana, Chapultepec oraz Muzeum Antropologii. Po południu przejedziemy do pływających ogrodów Xochimilco, gdzie na łodzi czas będzie umilany występem zespołu mariachis. Powrót do hotelu i kolacja.

Msza Święta: Katedra Metropolitana kaplica lub Kościół Świętego Dominika na Placu Św. Dominika

 

krata 3

 

Dzień 4: Miasto Meksyk - Cholula - Puebla

Po śniadaniu przejazd do Choluli w stanie Puebla, która znajduje się w odległości około 120 km od miasta Meksyk. W Choluli zobaczymy stanowisko archeologiczne z największą objętościowo piramidą na świecie. Cholula jest również znana jako miasto 365 kościołów, po jednym na każdy dzień roku. Kolejnym przystankiem będzie piękna stolica stanu Puebla - Puebla de los Angeles. Jest to piękne kolonialne miasto, w którym zobaczymy rynek główny, Katedrę, świątynię Santo Domingo z Kaplicą Różańcową, uważaną często za ósmy cud świata sztuki. Po lunchu powrót do hotelu w mieście Meksyk.

Msza Święta: Kaplica Różańcowa w Kościele Św. Dominika Guzmana lub w Kościele Św. Filipa

 

Dzień 5:  Meksyk - Cuernavaca - Taxco

Po śniadaniu wyjazd w stronę Cuernavaca. Trasa prowadząca do miasta jest niezwykle malownicza, a sama Cuernavaca jest nazywana „miastem wiecznej wiosny” z uwagi na ciepły klimat trwający niemal cały rok. Krótkie zwiedzanie miasta wraz z kompleksem klasztornym Jezuitów, następnie udamy się do Taxco - stolicy srebra. Tam poznamy proces produkcji i wydobycia srebra zobaczymy także kopię krzyża podarowaną papieżowi Janowi Pawłowi II podczas jego pierwszej wizyty w Meksyku. Kolacja i nocleg w Taxco.

Msza Święta:  Klasztor Jezuitów w Cuernavaca. Jedna z kaplic.

 

Dzień 6: Taxco - Jaskinie Cacahumilpa - Acapulco

Po śniadaniu zamówionymi taksówkami, wąskimi uliczkami wjeżdżamy na punkt widokowy Monte Taxco przy figurze Chrystusa Króla, która jest podobna do tej stojącej w Brazylii. Następnie krótki spacer po Taxco i wyjazd do Cacahumilpa, gdzie znajdują się niesamowite jaskinie, w których można poczuć się, jak Juliusz Verne podczas podróży do wnętrza Ziemi; podziwiając imponujące formacje stalaktytów i stalagmitów. Następnie udamy się w kierunku Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu all inclusive.

Msza Święta: Kościół Św. Priscili w Taxco - ołtarz główny lub kaplica boczna.

 

krata 5

 

Dzień 7: Acapulco - Quebrada

Dzień wolny, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Wieczorem wyjazd na zapierające dech w piersiach skoki z ponad 30 metrowego klifu.

Msza Święta: Hotel w Acapulco, jedna z sal konferencyjnych.

 

 Dzień 9: Acapulco - Miasto Meksyk - Merida

Śniadanie w formie bufetu. Przejazd do Miasta Meksyk na lotnisko wylot do Merida na Yucatanie. Spacer po mieście, Katedra, Casa de Montejo, Pałac Prezydencki z Muralami Fernando Castro Pacheco. Kolacja Nocleg

Msza Święta: Hotel w Acapulco jedna z sal konferencyjnych.

 

Dzień 10:  Merida - Celestun - Uxmal

Przyjazd do Celestun, udajemy się w kierunku portu. Rozpoczynamy rejs po lagunie Celestun oraz lasach namorzynowych łodziami motorowymi. Obserwacja świata dzikich zwierząt zamieszkujących rezerwat m. in. różowych flamingów, czapli, pelikanów, kormoranów, ibisów, rybołowów. Przy odrobinie szczęścia spotkać można również ostronosy, żówie lub krokodyle. Kanałami namorzynowymi, w tunelu mangrowców docieramy do miejsca, w którym z pod ziemi wybija słodka woda, zwanego Ojo de aqua (oczko wodne). W przypadku nieobecności krokodyli, możliwa jest orzeźwiająca kąpiel w wodach laguny.  Następnie wyjazd w kierunku Uxmal; niezwykłego miasta wpisanego 1998 r. na listę Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO. Zwiedzając Uxmal odwiedzimy m.in. Piramidę Czarownika i poznamy jego fascynującą legendę, następnie Dom Mniszek, boisko do gry w pelote. Kolejną strukturą będzie budowla, przez Hiszpanów ochrzczona nazwą Gołębnik a później wejdziemy na szczyt 32 metrowej Wielkiej Piramidy, z której roztacza się przepiękny widok. Zobaczymy również Pałac Gubernatora i tron władców Uxmal. Nocleg i kolacja w niezwykłym hotelu Hacjenda Uxmal. Dla chętnych wieczorne wyjście na nocny spektakl światło i dźwięk w ruinach Uxmal.

Msza Święta: Wieczorem, w najpiękniejszym kościele świata... pod meksykańskim niebem pełnym gwiazd, na wolnym powietrzu przy hotelu Hacjenda Uxmal.

 

krata 6

 

Dzień 11:  Uxmal - Izamal - Chichen Itza - Cenoty - Playa del Carmen

Wyjazd w kierunku Izamal nazywanego "żółtym miastem", gdzie znajduje sie największy dziedziniec klasztorny na kontynencie amerykańskim. Zwiedzanie Klasztoru Franciszkańskiego pod wezwaniem San Antonio de Padua. Zobaczymy też pomnik Jana Pawła II postawiony w tym miejscu na pamiątkę jego wizyty w Izamal. Następnie przejeżdżamy do strefy archeologicznej Chichen Itza, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, niedawno również ogłoszona została  jednym z 7 nowych cudów świata! Zwiedzanie Chichen Itza potrwa 1:30h do dwóch godzin. W planie mamy obejrzenie: największego w Mezoameryce boiska do gry w Pelote, Świątynia Kukulkana, Świątynia Jaguarów, Ołtarz planety Wenus, Świątynia Wojowników, Pałac Tysiąca Kolumn, Grobowiec Kapłana Osario, Obserwatorium Astronomiczne. Po zwiedzaniu relaksująca i ożywcza kąpiel w Cenocie Ikkil - podziemnym zbiorniku wodnym. Następnie przejazd do Playa del Carmen zakwaterowanie w hotelu w formie allinclusive.

Msza Święta: Izamal Klasztor Franciszkański San Antonio de Padua.

 

Dzień 12 - 13:  Playa del Carmen

Wypoczynek na plażach Morza Karaibskiego. Czas wolny.

Msze Święte: Kaplica przy Hotelu lub sala konferencyjna Hotelu.

 

Dzień 14: Playa del Carmen - Cancun

Transfer na lotnisko i wylot do miejsca docelowego.

Msza Święta: Kaplica przy Hotelu lub sala konferencyjna Hotelu.

 

> > > Ceny i warunki < < <

 

CENNIK WARUNKI - Pielgrzymka Od wybrzeża do wybrzeża / 14 dni

 

Warunki

Kiedy: Grupy zorganizowane w dowolnym ustalonym terminie.

Gdzie: Miasto Meksyk - Puebla - Cuernavaca - Taxco - Acapulco - Merida - Uxmal - Izamal - Chichen Itza - Playa del Carmen - Cancun

Dla kogo: od 12 - 80 lat

Jak długo: 12 dni + 1 dzień przylot + 1 dzień wylot

Ilość noclegów: 13

Długość trasy lądowej: ok 1600 km

 

mapa piel2


 

Co zabrać na pielgrzymkę

 

Co powinniśmy mieć:

 Modlitewnik, śpiewnik i różaniec

 wygodne sportowe buty (druga para sandały, japonki, klapki)

 strój kąpielowy

 aparat fotograficzny, kamera

 czapka, chusta - coś, co będzie chroniło nas od słońca

 kremy, filtry UV, okulary przeciw słoneczne

 foliowy płaszcz przeciw deszczowy

 przejściówka /adapter/ do ładowania telefonu czy laptopa

 

Co można mieć:

 zaślepki na oczy i zatyczki do uszu pozwalające drzemać w autobusie. Pompowana poduszka pod głowę lub zagłówek podróżny

 sweter, bluzę lub polar. Zwykle w Meksyku jest ciepło, ale w samochodach używamy klimatyzacji, która ustawiona jest zwykle na 21 stopni. Czasem może się okazać, że komuś jest chłodno i, wtedy na pewno przyda się jakieś wierzchnie okrycie. Na wycieczce tej odwiedzamy również miejsca położone w górach, w których nie zawsze jest ciepło

 środek na komary (przewodnik dysponuje swoim)

 lekarstwa - jeżeli zażywamy lekarstwa warto je zabrać

 mała latarka diodowa

 nieprzemakalne etui na dokumenty i pieniądze

 telefon komórkowy - warto mieć przy sobie telefon komórkowy, by w razie nagłych zdarzeń mieć kontakt z przewodnikiem. Proszę zapytać przewodnika o jego numer telefonu na początku wycieczki

 


 

CENNIK

 

Cena zawiera:

 Przejazdy w komfortowych klimatyzowanych środkach transportu!

 Wszystkie noclegi w hotelach!

 Opłaty za Msze Święte w kościołach i kaplicach

 Dwa pyszne posiłki zawsze jest to śniadanie i obiad lub obiadokolacja!

 Wszystkie opłaty, bilety wstępu, podatki związane z miejscami zawartymi w programie!

 Napiwki w hotelach, restauracjach, środkach transportu innych niż poruszamy się na wycieczce /riksze, łodzie, dorożki itd/

 Opieka, komentarz  polsko języcznego przewodnika na stałe mieszkającego w Meksyku podczas trwania całej pielgrzymki!

 

Cena nie zawiera:

 biletów lotniczych na trasie: miejsce startowe - Miasto Meksyk oraz Cancun - miejsce docelowe. Oraz przelotów wewnętrznych.

 napoje alkoholowe i bezalkoholowe do obiadu /nie wszędzie, zdarza się, że napój jest wliczony w cenę obiadu/

 zwyczajowy napiwek dla kierowcy i przewodnika

 

CENA

Kalkulowana jest zawsze po uzgodnieniu szczegółów wyjazdu. Pielgrzymkę można skomponować według wielu wariantów i możliwości. Oto najbardziej cenotwórcze parametry:

 

- ilość osób 

- standard hotelu /od 3 gwiazdek do 5/

- środek transportu /autobus, bus, van, osobowy/

- pora roku /paździenik - kwiecień wyższe taryfy na hotele i transport/

 

UWAGA:

Cena dla kapłana - duchowego przewodnika grupy, ustalana jest zawsze indywidualnie i zależna jest od wielkości grupy.

 

Zapraszamy do skalkulowania pielgrzymek: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Galeria Pielgrzyma

 

W naszej Galerii Pielgrzyma znajda Państwo wyłącznie zdjęcie z obiektów sakralnych, nie znajdą Państwo tu zdjęć piramid, przyrody, czy pałaców. Zdjęcia z innych atrakcji turystycznych, które odwiedzamy na pielgrzymkach, jak również opisy miejsc turystycznych znajdują się w wielu miejscach na naszej stronie. Zapraszamy do przeglądania. 

 

 

Share Button

Eco Toury!

Sian kaan

Rezerwat Biosfery Sian Ka'an

Ruiny miast Majów w scenerii dzikiej przyrody.

Czytaj więcej...

Rio Lagartos

Rezerwat Biosfery Rio Lagartos

Miejsce krokodyli i pieknego ptactwa w zasięgu ręki.

Czytaj więcej... 

Celestun

Rezerwat Biosfery Celestun

Różowe Flamingi i namorzynowe lasy.

Czytaj więcej...

Nurkowanie i Snurkowanie

nurmorze

Nurkowanie Ocean

Zapraszamy do nurkowania w Morzu Karaibskim

Czytaj więcej...

nurcenote

Nurkowanie Cenoty

Podziemny, wodny świat Yucatanu z MezoMaya Travel.

Czytaj wiecej...

nursnorkel

Ultimate Snoorkel

Zwiedzaj i podziwiaj z nami rafę koralową i cenoty

Czytaj więcej...

Objazdówki i Pielgrzymki

objazd1

Łowcy Smaków 15 dni

Kulinarna wędrówka przez Meksyk z pikantną salsą w rytmie salsy.

Czytaj więcej...

objazd3

Pielgrzymki Po Meksyku

Zapraszamy do podróży i modlitwy.

Czytaj więcej... 

objazd2

Wycieczki Objazdowe

Oferta wycieczek objazdowych po Meksyku

Czytaj więcej...

redtube

hd porn

bokep

indo bokep

daily hd porn

porno pornici xxx video