Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Polskie Centrum w Playa del Carmen
 • Zapraszamy do świata Majów!
  Zapraszamy do świata Majów!

  Zapraszamy na Jukatan pełen miasta ukrytych w dżungli i zabytków pozostawionych przez tajemniczą cywilizację Indian Maya.

  Readmore
 • Zapraszamy na Karaiby!
  Zapraszamy na Karaiby!

  Zapraszamy na Karaiby, skrawek raju na Ziemi pełen słońca, białych plaż z krystalicznie czystym turkusowym morzem i tropikalną dżunglą pełną egzotycznych mieszkańców.

  Readmore
 • Zapraszamy do Meksyku!
  Zapraszamy do Meksyku!

  Zapraszamy do Meksyku; niezwykłego, pełnego tajemnic i zagadek. Miejsca gdzie przeszłość zderza się z teraźniejszością..

  Readmore
 • Zapraszamy na ziemie Azteków
  Zapraszamy na ziemie Azteków

  Zapraszamy na wycieczki fakultatywne do centralnego Meksyku, na ziemie Azteków pełną zabytków i niezwykłości.

  Readmore

Jesteś teraz:

Śladami Hiszpańskich Misjonarzy / 10 dni

 

Historia powstania meksykańskiego Kościoła, to jeden z najbardziej fascynujących rozdziałów, nie tylko w historii Kościoła Katolickiego, ale również świata, w którym dziś żyjemy. Zabytki sakralne tego fascynującego kraju są jedną z jego największych atrakcji. Obrazy, rzeźby, budynki, literatura, to wszystko skałada się na dziedzictwo kulturowe ludzkości. Zapraszamy na pielgrzymkę, która jest duchową podróżą po Meksyku pełnym zabytków i modlitwy.

 

Śladami Hiszpańskich Misjonarzy / 10 dni

 

Historia powstania meksykańskiego Kościoła, to jeden z najbardziej fascynujących rozdziałów, nie tylko w historii Kościoła Katolickiego, ale również świata, w którym dziś żyjemy. Zabytki sakralne tego fascynującego kraju są jedną z jego największych atrakcji. Obrazy, rzeźby, budynki, literatura, to wszystko skałada się na dziedzictwo kulturowe ludzkości. Zapraszamy na pielgrzymkę, która jest duchową podróżą po Meksyku pełnym zabytków i modlitwy.

 

Program pielgrzymki

 

Dzień 1: Miasto Meksyk

Odbiór na międzynarodowym lotnisku Benito Juareza w mieście Meksyk. Transfer do hotelu i kolacja.

 

Dzień 2:  Miasto Meksyk

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie słynnego Starego Miasta, w tym: Zacolo, Katedry, Pałacu Narodowego, gdzie będziemy mogli podziwiać murale Diego Rivery, następnie udamy się na Paseo de la Reforma i Chapultepec na zwiedzanie Muzeum Antropologii. Po południu czas wolny. Wieczorem kolacja i nocleg.

Msza Święta: Katedra Metropolitana kaplica lub Kościól Świętego Dominika na Placu Św. Dominika

Dzień 3:  Meksyk - Bazylika w Guadalupe - Teotihuacan

Po śniadaniu dzień rozpoczniemy od odwiedzenia Bazyliki Matki Boskiej z Guadalupe, patronki Meksyku, gdzie odbędzie się również Msza Święta. Następnie udamy się do starożytnego miasta i jednocześnie największej strefy archeologicznej Meksyku Teotihuacan. Na strefie podziwiać będziemy sławne piramidy Słońca i Księżyca, Świątynię Pierzastego Węża Quetzalcoatla oraz przespacerujemy się Aleją Zmarłych. Powrót do hotelu.

Msza Święta: Bazylika nowa w Guadalupe, przed wizerunkiem Matki Boskiej z Guadalupe w jednej z kaplic górnych lub w miarę możliwości przed ołtarzem głównym.

krata 4

Dzień 4: Meksyk - Cholula - Puebla

Śniadanie i wyjazd do miasta Puebla, zwiedzanie najważniejszych zabytków, starożytnych pałaców, podziwianie meksykańskiego baroku i kunsztu rzemieślniczego meksykańskich i hiszpańskich artystów, wizyta w fabryce onyksu, Katedrze, w której odbędzie się Msza oraz podziwianie słynnej Kaplicy Różańcowej w Kościele Św. Dominika Guzmana, z przepięknymi zdobieniami. Następnie odwiedzimy Cholula, miasto 365 kościołów, gdzie podziwiać będziemy tunele i pozostałości piramidy. Powrót do hotelu w mieście Meksyk.

Msza Święta: Katedra Puebla lub Kaplica Różańcowa

Dzień 5: Meksyk - Taxco

Śniadanie i wyjazd w stronę miasta Taxco. Po drodze wizyta w Xochimilco zwanego również pływającymi ogrodami, gdzie na kolorowych łodziach Trajineras będziemy mieli możliwość podziwiania okolicznej przyrody pływając po kanałach wodnych nie istniejącego już miasta Azteków Tenochtitlan i słuchając lokalnych zespołów mariachi. Kolejnym etapem podróży będzie stolica srebra Taxco ze swoją unikalną architekturą, w tym Kościół Santa Prisca, gdzie podziwiać można doskonałe przykłady rękodzieła w srebrze. Zakwaterowanie w hotelu. 

Msza Święta: Santa Prisca w Taxco lub inny kościół w zależności od pory przyjazdu do Taxco.

Dzień 6: Taxco - Cuernavaca - Miasto Meksyk

Po śniadaniu wyjazd do Cuernavaca miasta "wiecznej wiosny", gdzie podziwiać będziemy Klasztor Jezuitów, zacolo oraz słynny Pałac Corteza miejsce zamieszkania zdobywcy Meksyku. Przejazd na lotnisko w mieście Meksyk i wylot do Cancun. Transfer z lotniska, zakwaterowanie w hotelu.

Msza Święta: Klasztor Jezuitów w Cuernavaca, jedna z kaplic.

krata 7

 

Dzień 7: Cencun lub Playa del Carmen - Chichen Itza - Ikkil - Valladolid

Rano przejzad do strefy archeologicznej Chichen Itza, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, niedawno również ogłoszona została  jednym z 7 nowych cudów świata! Zwiedzanie Chichen Itza potrwa 1:30h do dwóch godzin. W planie mamy obejrzenie: największego w Mezoameryce boiska do gry w Pelote, Świątynia Kukulkana, Świątynia Jaguarów, Ołtarz planety Wenus, Świątynia Wojowników, Pałac Tysiąca Kolumn, Grobowiec Kapłana Osario, Obserwatorium Astronomiczne. Po zwiedzaniu relaksująca i orzeźwiającą kąpiel w Cenocie Ikkil. Krótka wizyta w destylarni tequili oraz w kolonialnym mieście Valladolid.

Msza Święta: Kościół pod wezwaniem Św. Gerwazego w Valladolid.

Dzień 8 - 9  Playa del Carmen lub Cancun

Dni wolne możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.

Msze Święte: Hotel, jedna z sal konferencyjnych.

 

Dzień 10: Cancun

Transfer na lotnisko i wylot do miejsca docelowego.

Msza Święta: Hotel, jedna z sal konferencyjnych.

 

> > > Ceny i warunki < < <

 

CENNIK WARUNKI - Pielgrzymka   Śladami Hiszpańskich Misjonarzy / 10 dni

UWAGA:

Wyjazd skierowany do grup zorganizowanych powyżej 15 osób. Istnieje możliwość przedłużenia pielgrzymki o program realizowany na Jukatanie lub w Chiapas. Będą, to dodatkowe 2 lub 3 dni. Np: dodać można Meridę + Uxmal lub Ek Balam + Rio Lagarots. Można również udać się na południe i zwiedzić Palenque, San Cristobal de las Casas i Kanion Sumidero. Zapraszamy do kalkulacji w różnych wersjach tego kompaktowego programu.

Warunki

Kiedy: Grupy zorganizowane w dowolnym ustalonym terminie.

Gdzie: Miasto Meksyk - Puebla - Taxco - Cuernavaca - Cancun - Chichen Itza - Cancun

Dla kogo: od 12 - 80 lat

Jak długo: 8 dni + 1 dzień przylot + 1 dzień wylot

Ilość noclegów: 9

Długość trasy: ok 1150 km

 

mapa piel3


Co zabrać na pielgrzymkę

Co powinniśmy mieć:

 modlitewnik, śpiewnik i różaniec

 wygodne sportowe buty (druga para sandały, japonki, klapki)

 strój kąpielowy

 aparat fotograficzny, kamera

 czapka, chusta - coś, co będzie chroniło nas od słońca

 kremy, filtry UV, okulary przeciw słoneczne

 foliowy płaszcz przeciw deszczowy

 przejściówka /adapter/ do ładowania telefonu czy laptopa

Co można mieć:

 zaślepki na oczy i zatyczki do uszu pozwalające drzemać w autobusie. Pompowana poduszka pod głowę lub zagłówek podróżny

 sweter, bluzę lub polar. Zwykle w Meksyku jest ciepło, ale w samochodach używamy klimatyzacji, która ustawiona jest zwykle na 21 stopni. Czasem może się okazać, że komuś jest    chłodno i, wtedy na pewno przyda się jakieś wierzchnie okrycie. Na wycieczce tej odwiedzamy również miejsca położone w górach, w których nie zawsze jest ciepło

 środek na komary (przewodnik dysponuje swoim)

 lekarstwa - jeżeli zażywamy lekarstwa warto je zabrać

 mała latarka diodowa

 nieprzemakalne etui na dokumenty i pieniądze

 telefon komórkowy - warto mieć przy sobie telefon komórkowy, by w razie nagłych zdarzeń mieć kontakt z przewodnikiem. Proszę zapytać przewodnika o jego numer telefonu na początku wycieczki


CENNIK

Cena zawiera:

 Przejazdy w komfortowych klimatyzowanych środkach transportu!

 Wszystkie noclegi w hotelach!

 Opłaty za Msze Święte w kościołach i kaplicach

 Dwa pyszne posiłki zawsze jest to śniadanie i obiad lub obiadokolacja!

 Wszystkie opłaty, bilety wstępu, podatki związane z miejscami zawartymi w programie!

 Napiwki w hotelach, restauracjach, środkach transportu innych niż poruszamy się na wycieczce /riksze, łodzie, dorożki itd/

 Opieka, komentarz  polsko języcznego przewodnika na stałe mieszkającego w Meksyku podczas trwania całej pielgrzymki!

Cena nie zawiera:

 biletów lotniczych na trasie: miejsce startowe - Miasto Meksyk oraz Cancun - miejsce docelowe

 napoje alkoholowe i bezalkoholowe do obiadu /nie wszędzie, zdaża się, ze napój jest wliczony w cenę obiadu/

 zwyczajowy napiwek dla kierowcy i przewodnika

CENA

Kalkulowana jest zawsze po uzgodnieniu szczegółów wyjazdu. Pielgrzymkę, można skomponować według wielu wariantów i możliwości. Oto najbardziej cenotwórcze parametry:

- ilość osób 

- standard hotelu /od 3 gwiazdek do 5/

- środek transportu /autobus, bus, van, osobowy/

- pora roku /paździenik - kwiecieńwyższe taryfy na hotele i transport/

UWAGA:

Cena dla kapłana - duchowego przewodnika grupy, ustalana jest zawsze indywidualnie i zależna jest od wielkości grupy.

 Nie zajmujemy się zbieraniem grup. Wyjazd jest dla grup już zorganizowanych od 20 osób. 

Zapraszamy do skalkulowania pielgrzymek: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Galeria Pielgrzyma

 

W naszej Galerii Pielgrzyma znajda Państwo wyłącznie zdjęcie z obiektów sakralnych, nie znajdą Państwo tu zdjęć piramid, przyrody, czy pałaców. Zdjęcia z innych atrakcji turystycznych, które odwiedzamy na pielgrzymkach, jak również opisy miejsc turystycznych znajdują się w wielu miejscach na naszej stronie. Zapraszamy do przeglądania. 

 

 

Share Button

Eco Toury!

Sian kaan

Rezerwat Biosfery Sian Ka'an

Ruiny miast Majów w scenerii dzikiej przyrody.

Czytaj więcej...

Rio Lagartos

Rezerwat Biosfery Rio Lagartos

Miejsce krokodyli i pieknego ptactwa w zasięgu ręki.

Czytaj więcej... 

Celestun

Rezerwat Biosfery Celestun

Różowe Flamingi i namorzynowe lasy.

Czytaj więcej...

Nurkowanie i Snurkowanie

nurmorze

Nurkowanie Ocean

Zapraszamy do nurkowania w Morzu Karaibskim

Czytaj więcej...

nurcenote

Nurkowanie Cenoty

Podziemny, wodny świat Yucatanu z MezoMaya Travel.

Czytaj wiecej...

nursnorkel

Ultimate Snoorkel

Zwiedzaj i podziwiaj z nami rafę koralową i cenoty

Czytaj więcej...

Objazdówki i Pielgrzymki

objazd1

Łowcy Smaków 15 dni

Kulinarna wędrówka przez Meksyk z pikantną salsą w rytmie salsy.

Czytaj więcej...

objazd3

Pielgrzymki Po Meksyku

Zapraszamy do podróży i modlitwy.

Czytaj więcej... 

objazd2

Wycieczki Objazdowe

Oferta wycieczek objazdowych po Meksyku

Czytaj więcej...

redtube

hd porn

bokep

indo bokep

daily hd porn

porno pornici xxx video