Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Polskie Centrum w Playa del Carmen
 • Zapraszamy do świata Majów!
  Zapraszamy do świata Majów!

  Zapraszamy na Jukatan pełen miasta ukrytych w dżungli i zabytków pozostawionych przez tajemniczą cywilizację Indian Maya.

  Readmore
 • Zapraszamy na Karaiby!
  Zapraszamy na Karaiby!

  Zapraszamy na Karaiby, skrawek raju na Ziemi pełen słońca, białych plaż z krystalicznie czystym turkusowym morzem i tropikalną dżunglą pełną egzotycznych mieszkańców.

  Readmore
 • Zapraszamy do Meksyku!
  Zapraszamy do Meksyku!

  Zapraszamy do Meksyku; niezwykłego, pełnego tajemnic i zagadek. Miejsca gdzie przeszłość zderza się z teraźniejszością..

  Readmore
 • Zapraszamy na ziemie Azteków
  Zapraszamy na ziemie Azteków

  Zapraszamy na wycieczki fakultatywne do centralnego Meksyku, na ziemie Azteków pełną zabytków i niezwykłości.

  Readmore

Jesteś teraz:

Szlakiem srebra 3 dni

trzy dni na dawnych szlakach srebra... Mexico - Cuernavaca - Taxco

Miasto Meksyk, gdzie nowoczesność spotyka się ze starożytnością. Ta dawna stolica państwa Azteków pełna jest niesamowitych zabytków i miejsc, kulturowego bogactwa i pysznego jedzenia zdecydowanie wartego odkrycia. Również Taxco należy do najciekawszych i najbardziej wartych odwiedzenia miast w Meksyku. Zapraszamy na trzydniową wycieczkę pełną niespodzianek, historii i pięknych widoków.  szlakiemsrebra

Szlakiem srebra 3 dni

trzy dni na dawnych szlakach srebra... Mexico - Cuernavaca - Taxco

Miasto Meksyk, gdzie nowoczesność spotyka się ze starożytnością. Ta dawna stolica państwa Azteków pełna jest niesamowitych zabytków i miejsc, kulturowego bogactwa i pysznego jedzenia zdecydowanie wartego odkrycia. Również Taxco należy do najciekawszych i najbardziej wartych odwiedzenia miast w Meksyku. Zapraszamy na trzydniową wycieczkę pełną niespodzianek, historii i pięknych widoków.  szlakiemsrebra

Program Wycieczki

Dzień 1 / Miasto Meksyk / Muzeum AntropologiZocalo – Katedra – Reforma

Przylot do miasta Meksyk, następnie zaczniemy zwiedzanie od historycznego centrum. Zobaczymy Zocalo, Katedrę oraz Pałac Narodowy, a w, nim słynne murale jednego z największych artystów Meksyku, Diego Rivery. Następnie udamy się na najbardziej reprezentacyjną ulicę miasta, Paseo de la Reforma i Park Chapultepec, by dotrzeć do Muzeum Antropologicznego, gdzie przekonamy się dlaczego, to właśnie Meksyk jest jednym z najbardziej fascynujących krajów świata, które trzeba zobaczyć. Po południu zrelaksujemy się w Xochimilco, które jest zwane Pływającymi Ogrodami Azteków, tam przesiądziemy się na łodzie i odbędziemy rejs po Azteckich kanałach nie istniejącego już miasta Tenochtitlan przy akompaniamencie współczesnej muzyki mariachi.

*opcjonalnie dla chętnych wyjście wieczorne na walki Lucha Libre - meksykańskich gladiatorów w maskach lub wycieczka na Monument Rewolucji i podziwianie wieczornej panoramy miasta z wysokości 70 m.

Dzień 2 / Cuernavaca - Taxco / Klasztor Jezuitów - miasto srebra Taxco

Po śniadaniu wyjazd w stronę Cuernavaca. Trasa prowadząca do miasta jest niezwykle malownicza, a sama Cuernavaca jest nazywana „miastem wiecznej wiosny” z uwagi na ciepły klimat trwający niemal cały rok. Krótkie zwiedzanie miasta wraz z kompleksem klasztornym Jezuitów, następnie udamy się do Taxco - stolicy srebra. Tam poznamy proces produkcji i wydobycia srebra zobaczymy także kopię krzyża podarowaną papieżowi Janowi Pawłowi II podczas jego pierwszej wizyty w Meksyku. Będziemy podziwiali panoramę miasta z punktu widokowego, do którego dotrzemy klasycznymi, meksykańskimi VW Garbusami. Posiłek w lokalnej restauracji, powrót do Miasta Meksyk. Nocleg

krata 3

Dzień 3 / Miasto Meksyk / Guadalupe - Teotihuacan

Wczesnym rankiem wyjazd do Sanktuarium Maryjnego w Guadalupe; historia i zwiedzanie całego kompleksu. Następnie przejedziemy "do miejsca, w którym rodzą się Bogowie" Teotihuacan. Tam zobaczymy monumentalne budowle pozostawione przez plemiona pre-kolumbijskie: Piramidę Śłońca, Księzyca, Drogę Umarłych i wiele innych. Obiad pod piramidami następnie transfer na lotnisko i wylot do miejsca docelowego (Cancun).

Opisy Miejsc

Miasto Meksyk - to, jedno z największych i najludniejszych miast świata. Położone na wysokości 2250 m n.p.m., otoczone wulkanami, na powierzchni blisko 1500km2 jest domem około 20, a niektórzy twierdzą, że nawet 30 milionów ludzi. Powstało na zgliszczach starożytnej i wielkiej cywilizacji Azteków. Zbudowane dosłownie na ruinach najwspanialszego miasta swoich czasów, Tenochtitlan. W Mieście Meksyk niemal na każdym kroku starożytność spotyka się z nowoczesnością tworząc niesamowitą mieszankę niezwykłych kontrastów. Zwiedzając miasto możemy natknąć się na polskie akcenty. Pomnik Mikołaja Kopernika, czy szkoła, im. Marii Skłodowskiej-Curie. O samym mieście można, by pisać książki (co też kilkukrotnie uczyniono), jednak żadna nie odda tego czym i jakie naprawdę jest to miasto. Tu, po prostu trzeba być.    miasto meksyk

 

Cuernavaca - "Miasto wiecznej wiosny" nazwane tak z powodu stałej temperatury utrzymującej się przez większą część w roku, a oscylującej w okolicach 21 stopni. Już pierwsi konkwistadorzy, którzy przybyli do tego miasta docenili jego łagodny klimat i podbili je niemal jako jedno z pierwszych, a sam Cortez nakazał wybudowanie tu dla siebie letniego pałacu, który przetrwał do dziś dnia. Ale nie tylko on był "fanem" Cuernavaci, miasto bardzo lubił także Benito Juares oraz Cesarz Maksymilian, którzy chętnie spędzali tu czas. Ozdobą Cuernavaca jest górujący nad miastem klasztor Jezuitów z ogromną chrzcielnicą wyciosaną z jednego kawałka skały, otwartą kaplicą dla Indian oraz z odkrytymi w latach 50' freskami przedstawiającymi męczeńską śmierć pierwszego meksykańskiego świętego. Dziś miasto nie jest już tak kameralne, jak niegdyś i nazywane jest przez Meksykanów rajem dla emerytów.

  cuernavaca

 

Taxco - to niezwykle urokliwe kolonialne miasteczko. Pełne stromych i krętych uliczek, bielonych domów z czerwonymi dachami i perełek architektury. Natomiast, jeśli ktoś lubi srebro, Taxco oferuje bogaty wybór oryginalnych i pięknych wzorów. W końcu Taxco to meksykańska stolica srebra. Położone w górzystym terenie stanu Guerrero między Miastem Meksyk, a Acapulco gwarantuje piękne i spektakularne widoki. W czasach pre-hiszpańskich mieszkańcy okolicy dzisiejszego Taxco płacili Aztekom daniny w formie srebra. Dowiedzieli się o tym hiszpańscy konkwistadorzy i w XVI wieku przybyli w okolice kopalń srebrnego kruszcu. Szybka chęć wzbogacenia pociągała wielu. Jednym z tych, którzy przybyli do Taxco i dorobili się fortuny na srebrze był francuz o hiszpańskich korzeniach Don Jose de la Borda. W podzięce za pomyślność i w myśl maksymy „jak Bóg Bordzie tak Borda Bogu” zlecił wybudowanie pięknego, barokowego kościoła Santa Prisca. Okres ponownego rozkwitu w latach 30 XX wieku, po czasowym zastoju zawdzięczamy pewnemu jubilerowi, który postanowił z okolicznego srebra tworzyć ozdoby wzornictwem nawiązującym do czasów pre-hiszpańskich. Po dzień dzisiejszy biżuteria z Azteckimi i indiańskimi wzorami cieszy się największą popularnością i przyciąga do Taxco rzesze turystów z całego świata.  

  taxco

 

Teotihuacan - powstało mniej więcej wtedy, kiedy na terenach późniejszego Królestwa Hiszpanii zaczęli pojawiać się Celtowie i Fenicjanie, czyli około IV w p.n.e. Kiedy w Polsce zaczęły się rozwijać kultury poszczególnych obszarów, a państwo Polskie nie było jeszcze w planach około 15 tys kilometrów na zachód, na innym kontynencie Teotihuacan zamieszkiwało około 100 tysięcy mieszkańców; zaś jego władza rozciągała się na Gwatemalę, Belize, część Hondurasu i Salvadoru oraz 70% powierzchni współczesnego Meksyku i tym samym stało się Rzymem starego/nowego świata. Jego mieszkańcy znali pismo, posiadali kalendarz , rozwiniętą matematykę i znali się na astronomii. Wznosili monumentalne budowle jak piramida Słońca i Księżyca. I, choć Teotihuacan wieki swej świetności ma już za sobą wciąż wzbudza podziw i zachwyt. Znajduje się około 48km na północny wschód od Miasta Meksyk i jest miejscem, które trzeba zobaczyć będąc w Meksyku.

   teotihuacan

> > > Ceny i warunki < < <

CENNIK WARUNKI - PROGRAM   Szlakiem Srebra/3 dni

Warunki:

 

UWAGA

Wycieczka dostępna z Cancun i Playa del Carmen!

Kiedy: Grupy zorganizowane w dowolnym ustalonym terminie.

Uwaga: Program może być realizozowany od 2 osób (zapytaj nas o cenę)

Gdzie: Miasto Meksyk - Taxco

Dla kogo: od 12 - 80 lat

Jak długo: 3 dni

Ilość noclegów: 2


CENNIK

Wiek  uczestnika Cena
Dorosły (liczba uczestników minimum 6 osób)
600 USD
Dzieci 0 - 5 lat zapytaj nas
Dzieci 5 - 11 lat zapytaj nas

Grupy zorganizowane powyżej

10 osób dorosłych

580 USD 

 

 

 

 

 

 

 

 

CENA OD OSOBY W DOLARACH AMER. W POKOJACH DWUOSOBOWYCH

Cena zawiera

 noclegi w hotelu w Mieście Meksyk

 śniadanie typu szwedzki stół lub serwowane – jajka, swieże owoce lub sok , pieczywo, kawa lub herbata

 obiado-kolacja zwykle w lokalnej reatauracji

 transport z klimatyzacją - transfery lotniskowe oraz Miasto Meksyk

wszystkie bilety wstępów

 Opieka, komentarz  polsko języcznego przewodnika na stałe mieszkającego w Meksyku

Cena nie zawiera

 biletów lotniczych - kontynentalnych

dodatkowych aktywności: Plac Garibaldi, Lucha Libre i inne

 zwyczajowy napiwek dla kierowcy i przewodnika, bellboy'ów hotelowych

Co zabrać na wycieczkę

Co powinniśmy mieć:

 wygodne sportowe buty (druga para sandały, japonki, klapki)

 aparat fotograficzny, kamera

 czapka, chusta - coś, co będzie chroniło nas od słońca

 kremy, filtry UV, okulary przeciw słoneczne

 foliowy płaszcz przeciw deszczowy

 przejściówka /adapter/ do ładowania telefonu, czy laptopa

Co można mieć:

zaślepki na oczy i zatyczki do uszu pozwalające drzemać w autobusie. Pompowana poduszka pod głowę lub zagłówek podróżny

sweter, bluzę lub polar. Zwykle w Meksyku jest ciepło, ale w samochodach używamy klimatyzacji, która ustawiona jest zwykle na 21 stopni. Czasem może się okazać, że komuś jest chłodno i, wtedy na pewno przyda się jakieś wierzchnie okrycie. Na wycieczce tej odwiedzamy również miejsca, w których nie zawsze jest ciepło

 lekarstwa - jeżeli zażywamy lekarstwa warto je zabrać

 mała latarka diodowa

 nieprzemakalne etui na dokumenty i pieniądze

telefon komórkowy - warto mieć przy sobie telefon komórkowy, by w razie nagłych zdarzeń mieć kontakt z przewodnikiem. Proszę zapytać przewodnika o jego numer telefonu na początku wycieczki

Galeria wycieczki

Share Button

Eco Toury!

Sian kaan

Rezerwat Biosfery Sian Ka'an

Ruiny miast Majów w scenerii dzikiej przyrody.

Czytaj więcej...

Rio Lagartos

Rezerwat Biosfery Rio Lagartos

Miejsce krokodyli i pieknego ptactwa w zasięgu ręki.

Czytaj więcej... 

Celestun

Rezerwat Biosfery Celestun

Różowe Flamingi i namorzynowe lasy.

Czytaj więcej...

Nurkowanie i Snurkowanie

nurmorze

Nurkowanie Ocean

Zapraszamy do nurkowania w Morzu Karaibskim

Czytaj więcej...

nurcenote

Nurkowanie Cenoty

Podziemny, wodny świat Yucatanu z MezoMaya Travel.

Czytaj wiecej...

nursnorkel

Ultimate Snoorkel

Zwiedzaj i podziwiaj z nami rafę koralową i cenoty

Czytaj więcej...

Objazdówki i Pielgrzymki

objazd1

Łowcy Smaków 15 dni

Kulinarna wędrówka przez Meksyk z pikantną salsą w rytmie salsy.

Czytaj więcej...

objazd3

Pielgrzymki Po Meksyku

Zapraszamy do podróży i modlitwy.

Czytaj więcej... 

objazd2

Wycieczki Objazdowe

Oferta wycieczek objazdowych po Meksyku

Czytaj więcej...

redtube

hd porn

bokep

indo bokep

daily hd porn

porno pornici xxx video