Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Polskie Centrum w Playa del Carmen
 • Zapraszamy do świata Majów!
  Zapraszamy do świata Majów!

  Zapraszamy na Jukatan pełen miasta ukrytych w dżungli i zabytków pozostawionych przez tajemniczą cywilizację Indian Maya.

  Readmore
 • Zapraszamy na Karaiby!
  Zapraszamy na Karaiby!

  Zapraszamy na Karaiby, skrawek raju na Ziemi pełen słońca, białych plaż z krystalicznie czystym turkusowym morzem i tropikalną dżunglą pełną egzotycznych mieszkańców.

  Readmore
 • Zapraszamy do Meksyku!
  Zapraszamy do Meksyku!

  Zapraszamy do Meksyku; niezwykłego, pełnego tajemnic i zagadek. Miejsca gdzie przeszłość zderza się z teraźniejszością..

  Readmore
 • Zapraszamy na ziemie Azteków
  Zapraszamy na ziemie Azteków

  Zapraszamy na wycieczki fakultatywne do centralnego Meksyku, na ziemie Azteków pełną zabytków i niezwykłości.

  Readmore

Jesteś teraz:

 

Tierra Maya 2 dni

dwa dni na ziemiach Indian Maya

Odwiedzimy największe ośrodki kultury Majów na Jukatanie. Poznamy Chichen Itza jeden z siedmiu cudów współczesnego świata, Tulum miasto, które powstało tuż nad brzegiem turkusowego Morza Karaibskiego oraz Uxmal historyczną i architektoniczną perłę północnego Jukatanu. Zanurzymy się w krystalicznie czystych wodach cenoty, by następnie udać się na posiłek składający się z miejscowych smakołyków. Będziemy spacerowali po kolonialnej Meridzie, pełnej barokowego przepychu, wąskich uliczek i strzelistych katedr. Odwiedzimy Rezerwat Bio-Sfery Celestun, gdzie swoją przystań znalazło wiele gatunków dzikiego ptactwa w tym różowe flamingi. Zapraszamy na ten dwudniowy, intensywny program pełen cudów natury i historii.

tierramaya2dni 

 

 

Tierra Maya 2 dni

dwa dni na ziemiach Indian Maya

Odwiedzimy największe ośrodki kultury Majów na Jukatanie. Poznamy Chichen Itza jeden z siedmiu cudów współczesnego świata, Tulum miasto, które powstało tuż nad brzegiem turkusowego Morza Karaibskiego oraz Uxmal historyczną i architektoniczną perłę północnego Jukatanu. Zanurzymy się w krystalicznie czystych wodach cenoty, by następnie udać się na posiłek składający się z miejscowych smakołyków. Będziemy spacerowali po kolonialnej Meridzie, pełnej barokowego przepychu, wąskich uliczek i strzelistych katedr. Odwiedzimy Rezerwat Bio-Sfery Celestun, gdzie swoją przystań znalazło wiele gatunków dzikiego ptactwa w tym różowe flamingi. Zapraszamy na ten dwudniowy, intensywny program pełen cudów natury i historii.

tierramaya2dni 

 

Program wycieczki

Dzień 1 / Tulum - Destylarnia Tequili - Chichen Itza - Cenota - Merida

Dzień zaczniemy od zwiedzania Tulum, jednego z najpiękniej położonych antycznych miast Majów. Tam zobaczymy: Dom nad Cenotą, Świątynia Fresków, Świątynia Boga Wiatru, Świątynia Steli, Zamek, Świątynia Zstępującego Boga, Pałac, Dom Kolumn, Świątynia Fresków i inne. Przewidziany jest czas wolny na zejście na plażę oraz dodatkowe zdjęcia; ok 20 min. Następnie przejedziemy do destylarni tequili, gdzie poznaja Państwo cały proces produkcji tego alkoholu z agawy. W naszym programie kolejnym punktem jest kąpiel w cenocie Ikkil oraz obiad w pobliskiej restauracji. W godzinach popołudniowych zaplanowane jest zwiedzanie Chichen Itza, jednego z 7 nowych współczesnych cudów świata. Na tej strefie archeologicznej zobaczymy m.in. największe w Mezoameryce boisko do gry w Pelote, Świątynia Kukulkana, Świątynia Jaguarów, Ołtarz planety Wenus, Świątynia Wojowników, Pałac Tysiąca Kolumn, Grobowiec Kapłana Osario, Obserwatorium Astronomiczne. Z Chichen Itza udamy się w kierunku Hotelu w Meridzie, gdzie przewidziany jest wieczorny spacer po zocalo; udamy się w kierunku głównego rynku - Plaza Mayor. Tam odwiedzimy Pałac Gubernatora, gdzie podziwiali będziemy murale w sali balowej ukazujące historię podboju Meksyku, następnie zwiedzanie katedry San Idelfonso, w której znajduje się fascynująca rzeźba Chrystusa z Pęcherzami. Niedaleko od katedry znajduje się dom de Montejo, założycieli miasta z piękną fasadą ukazującą konkwistadorów de Montejo ze stopami wspartymi na ściętych głowach Majów. Dla chętnych kolacja a następnie udamy się nocleg.

krata 1

Dzień 2 / Merida - Uxmal - Celestun

Rano, po śniadaniu, przejedziemy przez Paseo Montejo, przy, którym stoi najwięcej kolonialnych rezydencji sizalowych baronów, niegdyś licznie zamieszkujących Meridę. To właśnie dzięki tej ulicy Merida zwana była Paryżem Meksyku. Następnie przyjazd do Uxmal, gdzie odwiedzimy m.in. Piramidę Wróża - poznamy jego fascynującą legendę, następnie Dom Mniszek, boisko do gry w Pelotę. Kolejną strukturą będzie budowla, przez Hiszpanów ochrzczona nazwą Gołębnik, a później wejdziemy na szczyt 32 metrowej Wielkiej Piramidy, z której roztacza się przepiękny widok. Zobaczymy również Pałac Gubernatora i tron władców Uxmal. Po tej historycznej uczcie czas na odrobinę natury. Kolejny punkt naszej wycieczki to Celestun - Rezerwat Bio-Sfery. Tutaj rozpoczynamy rejs po lagunie Celestun oraz lasach namorzynowych łodziami motorowymi. Obserwacja świata dzikich zwierząt zamieszkujących rezerwat m. in. różowych flamingów, czapli, pelikanów, kormoranów, ibisów, rybołowów. Przy odrobinie szczęścia spotkać można również ostronosy, żółwie lub krokodyle. Kanałami namorzynowymi, w tunelu mangrowców docieramy do miejsca, zwanego Ojo de Aqua (oczko wodne), w którym z pod ziemi wybija słodka woda. W przypadku nieobecności krokodyli możliwa jest orzeźwiająca kąpiel w wodach laguny. Ostatnim punktem wycieczki jest pyszny obiad w restauracji na plaży z widokiem na Zatokę Meksykańską.

Opisy miejsc

Tulum - niegdyś nosiło nazwę Zama, czyli Miejsce Wschodzącego Słońca bądź Świt. Jest, to bez wątpienia jedno z najpiękniej położonych miast Majów. Zbudowane na skraju klifu roztacza spektakularne widoki na brzegi turkusowego morza Karaibskiego. Ale nie tylko, to stanowi o wyjątkowości tego miasta. To właśnie Tulum było miejscem, gdzie majańska elita spędzała czas. Miasto, które w momencie przybycia konkwistadorów wciąż kwitło i zachwycało swą potęgą. I mimo upływu stuleci Tulum nadal zachwyca i piastuje miejsce drugie w rankingu największych atrakcji Jukatanu. Więcej o Tulum czytaj tutaj.    tulum

Destylarnia Tequili - poznacie Państwo proces produkcji Tequili krok po kroku - od zasadzenia agawy aż do butelkowania. Możliwość degustacji, zarówno owoców agawy, jak i samej tequili. Istnieje również możliwość zakupu Tequili, a także Mezcalu u producenta.

   tequila

 

Chichen Itza - jest chyba jednym z najbardziej fascynujących stanowisk archeologicznych na świecie. Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO niedawno również ogłoszona została  jednym z 7 nowych cudów świata! Ta ogromna twierdza Majów budowana była na przełomie niemal 1000 lat, a więc można tu zaobserwować doskonałe przykłady różnych stylów architektonicznych Majów. Zobaczyć należy: Boisko do gry w Pelote, Świątynie Kukulkana, Świętą Cenotę i wiele innych majestatycznych budowli. Dokładny opis tego miejsca w tym artykule: Chichen Itza .

  chichenitza

 

Cenota Ikkil - jest to najpopularniejsza i najliczniej odwiedzana cenota na całym Jukatanie. Jest, to cenota o charakterze otwartym o niezwykłej urodzie i głębokości. Wchodząc do środka przenoszą się Państwo do scenerii rodem z filmu Avatar. Niegdyś cenota znajdowała się na terenie starożytnego miasta Majów Chichen Itza i dla jego mieszkańców była najprawdopodobniej źródłem wody pitnej. Więcej o cenotach tutaj.

  ikkil

 

Merida - jest stolicą Jukatanu, nazywana jest również Białym Miastem. Piastuje ona miejsce pierwsze w rankingu na najbezpieczniejsze miasto w całym Meksyku. Obecnie Meridę zamieszkuje około miliona osób z czego 60% stanowią Majowie. Swoje narodziny miasto zawdzięcza hiszpańskiej rodzinie konkwistadorów de Montejo, którzy zbudowali je na zgliszczach niegdyś wielkiego miasta Majów – T'ho zwanego także Ichkanzihóo lub Ichcaanzihó co tłumaczy się jako Miasto Pięciu Wzgórz. Nie chodziło, jednak o wzgórza w dosłownym znaczeniu a o 5 wielkich piramid stojących w mieście. T'ho, zanim zostało zrównane z ziemią istniało kilka set stuleci, dlatego wielu historyków uważa, że Merida jest najstarszym, nieprzerwanie zamieszkanym miastem obu Ameryk o długiej, ale fascynującej historii. Jest również doskonałym przykładem typowo kolonialnego miasta o uroczych uliczkach i parkach-oazach, w których czas płynie, inaczej. Więcej o Meridzie czytaj tutaj.

  merida

 

Uxmal - w języku Majów znaczy Trzy razy budowane. Uxmal jest jedną z większych stref archeologicznych miast Majów. Piękne zachowane struktury skrywają ciekawe historie i intrygujące nazwy. Mamy tu, bowiem piramidę Czarownika, Dom Mniszek, Dom Żółwi, Pałac Gubernatora, a Także Dom Starej Kobiety oraz jeszcze starszą legendę o czarownicy i karle. I, chociaż Jukatan jest płaski niczym tortilla Uxmal położony jest na wzgórzach. Ze szczytu Wielkiej Piramidy rozciąga się przepiękny widok na całe miasto i okoliczną dżunglę. Więcej o Uxmal czytaj tutaj.

  uxmal

 

Celestun -  od 1989 jest Rezerwatem Biosfery. Zajmuje obszar 600 km ² na pograniczu Jukatanu i Campeche. Lasy namorzynowe i słodko-słona woda stwarzają unikalny ekosystem, który jest domem dla wielu rzadkich zwierząt. Oprócz różnych gatunków na stałe zamieszkujących rezerwat, jest on również przystankiem ptactwa migracyjnego. Łagodny i ciepły klimat, woda obfitująca w pokarm, wiele gatunków ryb i roślin endemicznych. Sprawiło to, iż w Celestun jest obecnie domem około 300 różnych gatunków ptaków, swoje miejsca lęgowe mają tu również chronione żółwie morskie. Podczas wyprawy łodzią można podziwiać kilkutysięczne stada najpiękniejszych, różowych flamingów, których istnienie jest zależne od kruchego ekosystemu występującego w Celestun. Możemy również podziwiać pelikany, czaple i kormorany oraz klika gatunków ptaków występujących jedynie na Jukatanie jak np. Strzyżyk Jukatański, czy Przepiór Białobrewy. Często można również dostrzec wygrzewające się w słońcu krokodyle. Dodatkowych wrażeń dostarczy przeprawa namorzynowymi tunelami. Więcej o Celestun czytaj tutaj.

  celestun

> > > Ceny i warunki < < <

CENNIK WARUNKI - PROGRAM   Tierra Maya/2 dni

Warunki

 

Kiedy: Grupy zorganizowane w dowolnym ustalonym terminie.

Uwaga: Program może być realizowany od 2 osób

Gdzie: Tulum - Chichen Itza - Ikkil - Merida - Uxmal - Celestun

Dla kogo - od 12 - 80 lat

Jak długo: 2 dni

Ilość noclegów: 1


CENNIK

- cena obowiązuje od 6 osób dorosłych

- cena podana jest w dolarach amerykańskich za osobę 

- istnieje możliwość płacenia euro lub dolarami kanadyjskimi wg bieżącego kursu

 

Wiek  uczestnika Cena
Dorosły 295 USD
Dzieci 0 - 5 lat zapytaj nas
Dzieci 5 - 11 lat zapytaj nas

Grupy zorganizowane powyżej

10 osób dorosłych

280 USD 

 

 

 

 

 

 

 

 

CENA OD OSOBY W DOLARACH AMER. W POKOJACH DWUOSOBOWYCH

 

Cena zawiera

nocleg w hotelu w Mieście Merida

dwa obiady, jeden w formie bufetu drugi menu

śniadanie typu szwedzki stół lub serwowane – jajka, świeże owoce lub sok , pieczywo, kawa lub herbata

nocleg w hotelu w mieście Merida

 transport z klimatyzacją

wszystkie bilety wstępów, opłaty, wejściówki i podatki

 Opieka, komentarz  polsko języcznego przewodnika na stałe mieszkającego w Meksyku

Cena nie zawiera:

kolacji w pierwszy dzień w Mieście Merida

zezwoleń na filmowanie w strefach: Tulum, Chichen Itza, Uxmal

napojów do obiadu

zwyczajowy napiwek dla kierowcy i przewodnika, bellboy'ów hotelowych

Co zabrać na wycieczkę

Co powinniśmy mieć:

 wygodne sportowe buty (druga para sandały, japonki, klapki)

 aparat fotograficzny, kamera

 czapka, chusta - coś, co będzie chroniło nas od słońca

 kremy, filtry UV, okulary przeciw słoneczne

 foliowy płaszcz przeciw deszczowy

 przejściówka /adapter/ do ładowania telefonu czy laptopa

Co można mieć:

zaślepki na oczy i zatyczki do uszu pozwalające drzemać w autobusie. Pompowana poduszka pod głowę lub zagłówek podróżny

sweter, bluzę lub polar. Zwykle w Meksyku jest ciepło, ale w samochodach używamy klimatyzacji, która ustawiona jest zwykle na 21 stopni. Czasem może się okazać, że komuś jest chłodno i, wtedy na pewno przyda się jakieś wierzchnie okrycie. Na wycieczce tej odwiedzamy również miejsca, w których nie zawsze jest ciepło

 lekarstwa - jeżeli zażywamy lekarstwa warto je zabrać

 mała latarka diodowa

 nieprzemakalne etui na dokumenty i pieniądze

telefon komórkowy - warto mieć przy sobie telefon komórkowy, by w razie nagłych zdarzeń mieć kontakt z przewodnikiem. Proszę zapytać przewodnika o jego numer telefonu na początku wycieczki

Galeria wycieczki

 

 

Share Button

Eco Toury!

Sian kaan

Rezerwat Biosfery Sian Ka'an

Ruiny miast Majów w scenerii dzikiej przyrody.

Czytaj więcej...

Rio Lagartos

Rezerwat Biosfery Rio Lagartos

Miejsce krokodyli i pieknego ptactwa w zasięgu ręki.

Czytaj więcej... 

Celestun

Rezerwat Biosfery Celestun

Różowe Flamingi i namorzynowe lasy.

Czytaj więcej...

Nurkowanie i Snurkowanie

nurmorze

Nurkowanie Ocean

Zapraszamy do nurkowania w Morzu Karaibskim

Czytaj więcej...

nurcenote

Nurkowanie Cenoty

Podziemny, wodny świat Yucatanu z MezoMaya Travel.

Czytaj wiecej...

nursnorkel

Ultimate Snoorkel

Zwiedzaj i podziwiaj z nami rafę koralową i cenoty

Czytaj więcej...

Objazdówki i Pielgrzymki

objazd1

Łowcy Smaków 15 dni

Kulinarna wędrówka przez Meksyk z pikantną salsą w rytmie salsy.

Czytaj więcej...

objazd3

Pielgrzymki Po Meksyku

Zapraszamy do podróży i modlitwy.

Czytaj więcej... 

objazd2

Wycieczki Objazdowe

Oferta wycieczek objazdowych po Meksyku

Czytaj więcej...

redtube

hd porn

bokep

indo bokep

daily hd porn

porno pornici xxx video