Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Polskie Centrum w Playa del Carmen
 • Zapraszamy do świata Majów!
  Zapraszamy do świata Majów!

  Zapraszamy na Jukatan pełen miasta ukrytych w dżungli i zabytków pozostawionych przez tajemniczą cywilizację Indian Maya.

  Readmore
 • Zapraszamy na Karaiby!
  Zapraszamy na Karaiby!

  Zapraszamy na Karaiby, skrawek raju na Ziemi pełen słońca, białych plaż z krystalicznie czystym turkusowym morzem i tropikalną dżunglą pełną egzotycznych mieszkańców.

  Readmore
 • Zapraszamy do Meksyku!
  Zapraszamy do Meksyku!

  Zapraszamy do Meksyku; niezwykłego, pełnego tajemnic i zagadek. Miejsca gdzie przeszłość zderza się z teraźniejszością..

  Readmore
 • Zapraszamy na ziemie Azteków
  Zapraszamy na ziemie Azteków

  Zapraszamy na wycieczki fakultatywne do centralnego Meksyku, na ziemie Azteków pełną zabytków i niezwykłości.

  Readmore

Jesteś teraz:

Korona Jukatanu

koronapasek

Chichen Itza Tulum - Coba - Cenote Ikkil 

 

Wycieczka zaprojektowana dla niecierpliwych

Ten dzień pełen atrakcji, skomponowany przez MezoMaya Travel, daje Państwu szansę, aby zobaczyć trzy najważniejsze strefy archeologiczne na półwyspie jukatańskim jednego dnia! Tulum - port Majów położony nad jedną z najpiękniejszych plaż świata. Coba - największe miasto Majów, które zwiedzimy poruszając się rikszami przez dżunglę. Otwarte przestrzenie religijnej stolicy Majów Chichen Itzy, będącej jednym z 7 Współczesnych Cudów Świata. Proszę dodać do tego kąpiel w orzeźwiających wodach cenoty Ikkil, pyszny lunch w formie bufetu oraz polskojęzycznego przewodnika na stałe mieszkającego w Meksyku i mamy gotowy przepis na udany dzień pełen przygód, historii i dzikiej przyrody. Zapraszamy

koronaart

175 USD

 

Korona Jukatanu

koronapasek

Chichen Itza Tulum - Coba - Cenote Ikkil 

 

Wycieczka zaprojektowana dla niecierpliwych

Ten dzień pełen atrakcji, skomponowany przez MezoMaya Travel, daje Państwu szansę, aby zobaczyć trzy najważniejsze strefy archeologiczne na półwyspie jukatańskim jednego dnia! Tulum - port Majów położony nad jedną z najpiękniejszych plaż świata. Coba - największe miasto Majów, które zwiedzimy poruszając się rikszami przez dżunglę. Otwarte przestrzenie religijnej stolicy Majów Chichen Itzy, będącej jednym z 7 Współczesnych Cudów Świata. Proszę dodać do tego kąpiel w orzeźwiających wodach cenoty Ikkil, pyszny lunch w formie bufetu oraz polskojęzycznego przewodnika na stałe mieszkającego w Meksyku i mamy gotowy przepis na udany dzień pełen przygód, historii i dzikiej przyrody. Zapraszamy

koronaart

175 USD

 

Program

 
Tulum - niegdyś nosiło nazwę Zama, czyli Miejsce Wschodzącego Słońca bądź Świt. Jest, to bez wątpienia jedno z najpiękniej położonych miast Majów. Zbudowane na skraju klifu roztacza spektakularne widoki na brzegi turkusowego morza Karaibskiego. Ale nie tylko, to stanowi o wyjątkowości tego miasta. To właśnie Tulum było miejscem, gdzie majańska elita spędzała czas. Miasto, które w momencie przybycia konkwistadorów wciąż kwitło i zachwycało swą potęgą. I mimo upływu stuleci Tulum nadal zachwyca i piastuje miejsce drugie w rankingu największych atrakcji Jukatanu. Więcej o Tulum czytaj tutaj. tulum

Chichen Itza - jest chyba jednym z najbardziej fascynujących stanowisk archeologicznych na świecie. Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO niedawno również ogłoszona została  jednym z 7 nowych cudów świata! Ta ogromna twierdza Majów budowana była na przełomie niemal 1000 lat, a więc można tu zaobserwować doskonałe przykłady różnych stylów architektonicznych Majów. Zobaczyć należy: Boisko do gry w Pelote, Świątynie Kukulkana, Świętą Cenotę i wiele innych majestatycznych budowli. Dokładny opis tego miejsca w tym artykule: Chichen Itza .

chichenitza

Cenota Ikkil - jest to najpopularniejsza i najliczniej odwiedzana cenota na całym Jukatanie. Jest, to cenota o charakterze otwartym o niezwykłej urodzie i głębokości. Wchodząc do środka przenoszą się Państwo do scenerii rodem z filmu Avatar. Niegdyś cenota znajdowała się na terenie starożytnego miasta Majów Chichen Itza i dla jego mieszkańców była najprawdopodobniej źródłem wody pitnej. Więcej o cenotach tutaj.

ikkil

Coba - to wciąż jedno z najbardziej tajemniczych miast Majów. Pokryte nieprzebraną dżunglą wciąż skrywa wiele tajemnic. Jest, to również jedno z nielicznych miast majańskiej cywilizacji na Jukatanie, gdzie wciąż możliwa jest wspinaczka na najwyższą, 42 metrową piramidę Nohoch Mul. Nagrodą za pokonanie 120 stromych stopni jest widok, jaki roztacza się ze szczytu. Jest, to również jedyna szansa, by zobaczyć porośnięte gęstą dżunglą wzgórki kryjące we wnętrzu wciąż nie odsłonięte piramidy i świątynie, a także, by przekonać się, jak ogromne i wspaniałe było niegdyś to miasto. Coba piastuje miejsce trzecie w rankingu największych atrakcji Jukatanu. Więcej o Coba czytaj tutaj.

coba

 

 

Szczegóły Wyjazdu

 

Wycieczka zaczyna się wcześnie rano, tak, by udało się uniknąć popołudniowych tłumów w Chichen Itza oraz wysokich temperatur podczas porannego zwiedzania Tulum. Odbieramy Państwa w recepcji hotelu, w którym się Państwo znajdują lub z wcześniej umówionego, wybranego przez Państwa dowolnego miejsca. /sprawdź godzinę tutaj/. Kiedy wszyscy uczestnicy są już na pokładzie samochód udaje się w kierunku ruin w Tulum, czyli w kierunku południowej części Jukatan, następnie zmieniamy kierunek i ruszamy na zachód do Coba i Chichen Itza. Podczas drogi przewodnik opowiada o Meksyku współczesnym i dawnym wyłącznie w języku polskim. W samochodzie otrzymują Państwo lekki lunch w postaci słodkiej bułki, soku pomarańczowego oraz owocu na deser.


31esc000Przybliżony plan dnia:

4:30 - 7:30

Pick-upy z hoteli wyjazd w kierunku Tulum

 

08:00

Przyjazd do Tulum. Każdy z Państwa otrzymuje butelkę wody niegazowanej. Następnie przejeżdżamy wewnętrznym środkiem transportu do ruin w Tulum położonych około 700 m od parkingu. Zwiedzanie miasta - zobaczymy: Dom nad Cenotą, Świątynia Fresków, Świątynia Boga Wiatru, Świątynia Steli, Zamek, Świątynia Zstępującego Boga, Pałac, Dom Kolumn, Świątynia Fresków i inne. 

11:00

 Przejazd i zwiedzanie ruin w Coba. Ze względu na rozmiar strefy archeologicznej poruszamy się po dżungli rikszami zwanymi przez miejscowych limusina maya.  W programie zwiedzanie najważniejszych obiektów tej strefy czyli: Świątynia Nohoch Mul, boiska do gry w pelote, Kościół, Pałac, Obserwatorium, fragment drogi Sacbe oraz pięknie rzeźbione majańskie stele. Dla osób pozbawionych lęku wysokości istnieje możliwość wejścia na najwyższą na Jukatanie, 42 metrową piramidę /sprawdź szczegóły w zakładce  > > > CENY I WARUNKI < < </. Coba to nie tylko starożytne budowle, ale także otaczająca miasto dżungla, wykorzystywana przez Majów od wieków jako apteka, miejsce schronienia i spiżarnia. Odkryjemy dla Państwa kilka tajemnic jukatańskiej selvy.

 

14:00

Przyjazd do cenoty Ikkil. Możliwość kąpieli podziwianie niezwykłego zjawiska w przyrodzie jakim są cenoty jukatańskie.

 

14:30

Obiad typu bufet w restauracji nad cenotą Ikkil

15:30

Przyjazd do Chichen Itza. Każdy z Państwa otrzymuje butelkę wody niegazowanej. Zwiedzanie Chichen Itza potrwa 1:30h do dwóch godzin. W planie mamy obejrzenie: jednego z największych w Mezoameryce boisk do Gry w Pelote, Świątynia Kukulkana, Świątynia Jaguarów, Ołtarz planety Wenus, Świątynia Wojowników, Pałac Tysiąca Kolumn, Grobowiec Kapłana Osario. O wszystkim na strefie archeologicznej po polsku opowiada Państwu przewodnik. Po zwiedzaniu 30 minut wolnego czasu na zakup pamiątek oraz dodatkowe zdjęcia.

20:00-22:00

Przyjazd do Hoteli w Playa del Carmen i Cancun

Uwaga:

Wymienione czasy są szacowane i mogą się różnić w zależności od natężenia ruchu i warunków pogodowych oraz niespodziewanego wydarzenia oraz usytuowania hoteli.

Klienci przebywający w hotelach w centrum Tulum lub na strefie hotelowej odbiór następuje w miejscu zbiórki o wyznaczonej porze. Przy markecie Aki na srzyżowaniu w Tulum.

 Z uwagi na ograniczenia spowodowane pandemią do końca roku 2020 nie ma możliwości wejścia na piramidę Nohoch Mul w Cobie

> > > CENY I WARUNKI < < <

 

CENNIK WARUNKI - PROGRAM   Korona Jukatanu

Kod QR - co to jest?
chichen98

Warunki

Kiedy: zapytaj nas o termin Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gdzie: Pickup z Państwa hotelu -->  punkt docelowy Chichen Itza -->  przyjazd do Państwa hotelu

Dla kogo: od 10 - 101 lat

Jak długo: 13-16 godzin około.

Długość trasy: bardzo długa

 


 

 CENNIK

 Uwaga: Hotele znajdujące się na strefie hotelowej Costa Mujeres z uwagi na odległe położenie wymagają dopłaty 15usd od osoby. Z tego samego powodu odbiory z hotelu są bardzo wczesne między 4:00 a 6:00 rano a powroty późne między 21:00 a 22:00

- cena podana jest w dolarach amerykańskich za osobę 

- istnieje możliwość płacenia kartą płatniczą, euro lub dolarami kanadyjskimi wg bieżącego kursu

Wiek  uczestnika Plya del Carmen* Cancun **      
Dorosły 175 USD 175 USD
Dzieci 0 - 3 lat ------ ------
Dzieci 3 - 11 lat 95 USD 95 USD

Grupy zorganizowane powyżej

20 osób dorosłych

160 USD   160 USD

 

 

 

 

 

 

 

 

* przez Playa del Carmen rozumiane są wszystkie hotele od Puerto Morelos aż do Tulum np. Riu Tequila, Yucatan, Palace, Playacard; Grand Palladium, Grand Bahia, Barcelo Maya, Wyndham Vivia Maya, Iberostar, Azteca, Reef Resort i inne

** przez Cancun rozumiane są wszystkie hotele znajdujące sie w Cancun oraz na drodze z Cancun do Puerto Morelos np. Moon Palace i inne

 

Cena zawiera:

 Przejazdy w komfortowych klimatyzowanych środkach transportu!

 Dwa pyszne posiłki w tym jeden w formie bufetu +  woda mineralna nie gazowana bez limitu!

  napoje do obiadunapój chłodzący bezalkoholowy lub piwo, kawa i herbata

 Wszystkie opłaty, bilety wstępu, podatki (Chichen Itza, Ikkil, Tulum, Coba)

 Opieka, komentarz  polsko języcznego przewodnika podczas trwania całej wycieczki!

Opłata za filmowanie na terenie stref archeologicznych

 

 

Cena nie zawiera:

 zwyczajowy napiwek dla kierowcy 

 

OPCJA VIP

Istnieje możliwość przeprowadzenia wycieczki w opcji bez innych uczestników. Może, to być wycieczka dla dowolnej ilości osób. Zapytaj nas o cenę Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


 

Co zabrać na wycieczkę

 

Co powinniśmy mieć:

 wygodne buty (sandały, buty spoortowe)

do wejścia na piramidę w Coba należy zabrać buty "z piętami". Mogą być to sandały lub buty sportowe

 strój kąpielowy i ręcznik (ten ostatni pożyczamy z hotelu)

 aparat fotograficzny, kamera (warto doładować baterie dzień wcześniej)

 czapka, chusta - coś, co będzie chroniło nas od słońca

 kremy, filtry UV, okulary przeciw słoneczne

 pieniądze na pamiątki, napój do obiadu i inne

 

 Co można mieć:

 foliowy płaszcz przeciw deszczowy

 maska i rurka do snurkelingu

 sweter, bluzę lub polar. Zwykle w Meksyku jest ciepło, ale w samochodach używamy klimatyzacji, która ustawiona jest zwykle na 21 stopni. Czasem może się okazać, że komuś jest chłodno i, wtedy na pewno przyda się jakieś wierzchnie okrycie.

 środek na komary (przewodnik dysponuje)

 lekarstwa - jeżeli zażywamy lekarstwa warto je zabrać z hotelu

telefon komórkowy - warto mieć przy sobie telefon komórkowy, by w razie nagłych zdarzeń mieć kontakt z przewodnikiem. Proszę zapytać przewodnika o jego numer telefonu na początku wycieczki

 

Co możemy zostawić w hotelu:

 paszport, wizę, dokumenty (można zrobić kopie, a oryginały zostawić w sejfie hotelowym)

 duże sumy pieniędzy warto zostawić w hotelowym sejfie 

 

 

Galerie wycieczki

 

 

 

 

 

 

Share Button

Eco Toury!

Sian kaan

Rezerwat Biosfery Sian Ka'an

Ruiny miast Majów w scenerii dzikiej przyrody.

Czytaj więcej...

Rio Lagartos

Rezerwat Biosfery Rio Lagartos

Miejsce krokodyli i pieknego ptactwa w zasięgu ręki.

Czytaj więcej... 

Celestun

Rezerwat Biosfery Celestun

Różowe Flamingi i namorzynowe lasy.

Czytaj więcej...

Nurkowanie i Snurkowanie

nurmorze

Nurkowanie Ocean

Zapraszamy do nurkowania w Morzu Karaibskim

Czytaj więcej...

nurcenote

Nurkowanie Cenoty

Podziemny, wodny świat Yucatanu z MezoMaya Travel.

Czytaj wiecej...

nursnorkel

Ultimate Snoorkel

Zwiedzaj i podziwiaj z nami rafę koralową i cenoty

Czytaj więcej...

Objazdówki i Pielgrzymki

objazd1

Łowcy Smaków 15 dni

Kulinarna wędrówka przez Meksyk z pikantną salsą w rytmie salsy.

Czytaj więcej...

objazd3

Pielgrzymki Po Meksyku

Zapraszamy do podróży i modlitwy.

Czytaj więcej... 

objazd2

Wycieczki Objazdowe

Oferta wycieczek objazdowych po Meksyku

Czytaj więcej...

redtube

hd porn

bokep

indo bokep

daily hd porn

porno pornici xxx video